TYP: a1

Król Wiedzy Żeglarskiej cz. 8

poniedziałek, 15 czerwca 2020
Informacja prasowa

Centrum Turystyki Wodnej PTTK zaprasza na 8. odsłonę konkursu KRÓL WIEDZY ŻEGLARSKIEJ 2020.

Jak można wziąć w nim udział? Nie trzeba się rejestrować, podawać żadnych danych osobowych. Należy wykonać trzy kroki, aby wziąć udział w konkursie:

  1. Zapoznać się z pytaniami umieszczonymi na stronie www.polskieszlakiwodne.pl

  2. Udzielić poprawnych odpowiedzi drogą e-mailową (wyłącznie) na adres: konkursctw@gmail.com. W mailu z odpowiedziami nie trzeba podawać danych personalnych czy adresowych, do laureatów organizatorzy zwrócą się o udostępnienie adresu drogą elektroniczną. 

  3. Po tygodniu sprawdzić rozstrzygnięcie każdej z rund na stronie organizatora konkursu. Jury konkursowe zweryfikuje poprawność udzielonych odpowiedzi i opublikuje je na stronie organizatora.  Osoby, które odpowiedzą poprawnie na pytania, otrzymają nagrody rzeczowe, które prześlemy pocztą. W przypadku gdy poprawnych odpowiedzi będzie więcej niż zaplanowanych nagród, dokonane zostanie losowanie. 

Pod uwagę będzie brana jedna odpowiedź z jednego numeru IP komputera, te informacje zostaną zweryfikowane przez organizatora!

Fundatorem nagród Rundy 8. jest Wielkopolski Okręgowy Związek Żeglarski. Pięć nagród w postaci płyt CD z muzyką szantową trafi do rąk osób, którzy odpowiedzą poprawnie na poniższe pytania. 

Na odpowiedzi Rundy 8. czekamy do 18 czerwca, do godz. 08.00, odpowiedzi nadesłane po tym terminie nie będą brane pod uwagę i nie będą także brały udziału w losowaniu nagród. Każda prawidłowa odpowiedź to 1 punkt. Nagrody będą przyznawane osobno za każdą rundę, ale dla najlepszych uczestników, którzy we wszystkich rundach zbiorą najwięcej punktów,  przygotowaliśmy nagrodę specjalną. 

Osoba, która zbierze najwięcej punktów, uzyska tytuł Króla Wiedzy Żeglarskiej sezonu 2020 a ponadto nagrodę specjalną oraz okolicznościowy  dyplom potwierdzający wirtualną koronację. 

 

Konkurs wyłoni wyjątkowego zwycięzcę kilkutygodniowego konkursu, a zdobycie tytułu nie będzie łatwe, wymagać będzie wszechstronnej wiedzy żeglarskiej i zaangażowania. Ale uwaga! To wcale nie będzie proste zadanie. Pytania będą trudne i podchwytliwe, odpowiedzi będą wymagać od uczestników dokładności i uwagi. Pytania zostały merytorycznie zweryfikowane przez doświadczonych wodniaków z CTW i KTŻ PTTK, mamy ich przygotowanych kilkaset o zróżnicowanym stopniu trudności.

Pora na pytania konkursowe Rundy 8.:

  1. Jak nazywało się największe jezioro leżące w granicach Polski przed wybuchem II wojny światowej?

  2. Która istniejąca do dzisiaj klasa jachtów w Polsce jest najstarsza? 

  3. Proszę podać nazwę jednostki pod polską banderą, która jako pierwsza ukończyła regaty rozegrane pomiędzy Hobart i Sydney oraz rok rozegrania tych regat.

  4. Ile razy w regatach Whitbread Round the World Race wystartował Eric Tabarly i proszę podać nazwę przynajmniej jednego z jachtów, którym w tych regatach dowodził.

  5. Jak nazywał się ostatni drewniany jacht, który startował w finale Pucharu Ameryki?

Odpowiedzi prosimy kierować na adres: konkursctw@gmail.com do czwartku, 18 czerwca, do godz. 08.00. Odpowiedzi nadesłane po tym terminie nie będą brane pod uwagę i nie będą także brały udziału w losowaniu nagród. Wyniki Rundy 5 ogłosimy w niedzielę, 21 czerwca. Pytania Rundy 9 zostaną opublikowane w piętek, 19 czerwca. 

 

Każda prawidłowa odpowiedź to 1 punkt. 

Nagrody będą przyznawane osobno za każdą rundę, ale dla najlepszych uczestników, którzy we wszystkich rundach zbiorą najwięcej punktów,  przygotowaliśmy nagrodę specjalną. 

Fundatorem nagród w tej edycji jest Wielkopolski Okręgowy Związek Żeglarski, nagrodami są płyty z szantami. 

Aktualna klasyfikacja po 7 rundach konkursu oraz wszelkie informacje dodatkowe znajdą Państwo na stronie www.polskieszlakiwodne.pl 

 

Zapraszamy do wspólnej zabawy edukacyjnej, naprawdę warto.


 

Tagi: Król Wiedzy Żeglarskiej, konkurs
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 1 lipca

Thor Heyerdahl na tratwie "Ra II" po 57 dniach atlantyckiej żeglugi dopłynął na Barbados, dowodząc swojej tezy, że starożytni żeglarze mogli docierać do Ameryki, żeglujac na papirusowych statkach.
środa, 1 lipca 1970
Opuścił Gdynię "Zawisza Czarny" z zamiarem opłynięcia Islandii. Plan został w pełni zrealizowany, a szkunerem dowodził Kpt. Andrzej Rościszewski.
wtorek, 1 lipca 1969
Rozpoczyna się pierwszy obóz żeglarski w COŻ Trzebież.
środa, 1 lipca 1959
W Auckland urodził się Grant Dalton, żeglarz oceaniczny, zwycięzca Whitbread Race na jachcie "New Zealand Endeavour" i The Race na katamaranie "Club Med".
wtorek, 1 lipca 1958
Z Montevideo na keczu "Legh II" wystartował w samotny rejs dookoła świata Vito Dumas; trasa wiodła przez Przylądek Dobrej Nadziei, Nową Zelandię, Valparaiso, Przylądek Horn (zakończył podróż w Montevideo 30 sierpnia 1943 r.).
środa, 1 lipca 1942
Urodził się Wim van Acker - wieloletni komandor Europejskiej Floty DN; był wybitną osobowością, przez wiele lat wspomagał polskie żeglarstwo lodowe.
piątek, 1 lipca 1921
Rozpoczęcie rejsu Joshuy Slocuma na "Sprayu".
poniedziałek, 1 lipca 1895
Horatio Nelson obejmuje dowództwo "Victory".
poniedziałek, 1 lipca 1771