TYP: a1

II REGATY MileDOBRA CUP

środa, 22 listopada 2023
Fundacja Ocean Marzeń

Ahoj,

za nami pierwszy dzień regat. Załogi ruszyły do przodu, zostawiając za sobą jedynie kilwater. Pierwsza linie startu minęła załoga jachtu PROMYK. Zaraz za nimi wypłynął jacht lidera ostatnich regat Engave, które gonił od początku QuickerSIM, i wszystkie trzy jachty szły burta w burtę. Jednak Promyk zaczął uciekać stawce. Po południu wiatr wykorzystała załoga GoNextStage, która dogoniła Engave. Wieczorem załoga Promyk, zaczęła halsować, wykorzystując wieczorną bryzę i uciekła stawce. 

Na linii startu mamy jeszcze dwie załogi Sandler i IT Optimum, które mają chyba problemy techniczne. Czekamy aż włączą się do regat. 

Linia mety zamyka się w niedzielę 26 listopada o 12:00. 

Wejdź na stronę regaty.miledobra.org/puchar kliknij w jacht i WSPOMÓŻ załogę, by ta mogła płynąć do przodu.

Zapraszamy do wspierania naszej akcji! 
WSPIERAJCIE, WPŁACAJCIE UDOSTĘPNIAJCIE - Każda złotówka ma znaczenie.

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 July

W Gdyni odbył się pierwszy w historii zlot Polonii Żeglarskiej znany pod nazwą World Polonia Sailing Jamboree Poland 1991. Na zlot przybyło 26 jachtów polonijnych z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwecji, Danii, Finlandii. Flotyllę jachtów polon
niedziela, 14 lipca 1991
"Dar Młodzieży" pod dowództwem Kpt. Marka Szymońskiego przekroczył jako pierwszy żeglowiec klasy A linię mety w wyścigu z Antwerpii do Alesund w ramach regat Cutty Sark Tall Ships' Races.
sobota, 14 lipca 2001