Milion wyświetleń fotografii żeglarskich

środa, 2 marca 2016
Piotr Stelmarczyk
Przez okres około roku czasu dokonano ponad milion wyświetleń fotografii na stronie Regat Unity Line www.regaty-unityline.pl Umieszczam tam fotografie z organizowanych przez mnie od roku 2001 Regat Unity Line i Regat Stepnica od początku w roku 2012.


Fot. Franciszek Długajczyk

Fot. Andrzej Sokołowski
 
Fot. Jolanta Szabłowska
 
Fot. Jerzy Dobosz
 


Trafiły tez tam fotografie z innych organizowanych przez mnie regat: Regat Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego Bakista Cup z lat 2013-2015, Etapowych Regat Turystycznych z lat 2014 i 2015. Umieszczam tam także fotografie i filmy związane z innymi wydarzeniami, jak rejs dookoła świata kpt. Mirka Lewińskiego na jachcie „Ulysses”. Chętnie umieszczę fotografie i filmy z różnych żeglarskich wydarzeń, można je przesyłać do mnie na adres piotr.stelmarczyk@gmail.com.


Fot. Jacek Soroka

Fot. Krystyna Soroka
 
Fot. Anna Każmierczak
 
Fot. Andrzej Gedymin


Ta ciągle rozrastająca się internetowa galeria fotografii jest zasługą wielu znakomitych entuzjastów sztuki fotograficznej.
Przez 15 lat na moich regatach fotografowali: Jacek Bonecki, Marek Wilczek, Tomasz Turczyński, Joanna Miklaszewska, Franciszek Długajczyk, Krystyna i Jacek Sorokowie, Magdalena Myłka, Andrzej Sokołowski, Michał Korneszczuk, Wojciech Dubois, Jerzy Dobosz, Jarosław Królak, Krystyna Korycka, Jolanta Szabłowska, Norbert Zdrojewski, Anna Kaźmierczak, Cezary Wolski, Andrzej Gedymin oraz wielu innych, zakładam że na większości jachtów byli żeglarze z aparatem fotograficznym i uwieczniali regaty.

Zapraszam fotografów na regaty w sezonie 2016 i kolejnych.
Załączam fotografie z regat wyżej wymienionych autorów.


Fot. Marek Wilczek

Fot. Jacek Bonecki

Fot. Wojciech Dubois

Fot. Michał Korneszczuk

Przesyłam pozdrowienia. Piotr Stelmarczyk
Szczecin, 21.02.2016.

Piotr Stelmarczyk - pomysłodawca i organizator Regat Unity Line (od roku 2001), Bałtyckich Regat Samotnych Żeglarzy o Puchar "Poloneza" (rok 1974), bosman i kapitan jachtu "Opty" w roku 1973. Pomysłodawca i organizator Regat Stepnica (od roku 2012), organizator Regat Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego Bakista Cup (lata 2013 - 2015), organizator 50. i 51. Etapowych Regat Turystycznych (lata 2014 i 2015). Autor strony internetowej www.regaty-unityline.pl


Fot. Tomasz Turczyński

Fot. Jarosław Królak

Fot. Norbert Zdrojewski

Fot. Joanna Miklaszewska

O Autorze

Piotr Stelmarczyk

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 28 May

Powróciła do kraju Barbara Królikowska, która na 12-metrowym jachcie "Karolka" w rodzinnym rejsie odbyła podróż dookoła świata na trasie długości 34 887 Mm. Za swój rejs została uhonorowana nagrodą Srebrny Sekstant i I Nagrodą Honorową Rejs Roku 2005.
sobota, 28 maja 2005
Z przystani AKM w Gdańsku wyruszył niewielki (około 8 m) jacht "Probus" z Kpt. Jerzym Cołojewem i dwoma przyjaciółmi w udany i trudny rejs do Islandii.
niedziela, 28 maja 1972
W Plymouth zakończył okołoziemski rejs bez zawijania do portów, dookoła trzech przylądków, Francise Chichester na jachcie "Gipsy Moth IV".
niedziela, 28 maja 1967
Urodził się jeden z najsłynniejszych żeglarzy morskich Francis Joyon.
poniedziałek, 28 maja 1956