TYP: a1

Kozi ser łagodzący gorycz oczekiwania

sobota, 1 października 2011
MZ
Winicjusz już czwarty dzień siedział nad brzegiem morza w małym adriatyckim porciku. Jego przyjaciół, którzy mieli go z tego „końca świata” zabrać w rejs pięknym świeżo odnowionym keczem wciąż nie było. Codziennie wędrował na koniec portowego falochronu i wpatrywał się w lekko zamglony horyzont. Delikatnie wzburzone wiatrem fale połyskiwały w świetle wysoko stojącego słońca. Wiatr przyjemnie chłodził w upalny dzień.

Jednak oczekiwanych żagli nigdzie nie było widać. Winicjusza co jakiś czas nachodził niepokój, czasem przeradzający się w smutek. Nie był pewien czy przypadkiem o nim nie zapomnieli, a może gdzieś na morzu spotkało ich jakieś nieszczęście. Te ponure myśli starał się rozgonić siadając na tarasie pokoju, w którym zamieszkał. Otwierał butelkę czerwonego wina, ostrym nożem kroił krążek koziego sera, obok kładł kiść ciemnych, prawie czarnych winogron o niezwykłej słodyczy. Każdy kęs młodego, dopiero zaczynającego dojrzewać sera łączył z intensywnym smakiem winorośli. Do tego łyk wina, powstałego z tych właśnie winogron – to pozwalało mu przetrwać smutek i gorycz oczekiwania.

Kozi ser łagodzący gorycz oczekiwania

Jeśli chcemy umilić sobie czas oczekiwania na cokolwiek, a jesteśmy w pobliżu ciepłego morza, to wtedy powinniśmy udać się na targ, tam wysupłać parę groszy na krążek koziego sera i kilka gron winorośli. Dobrze jest też postarać się o butelkę regionalnego wina. Wtedy wystarczy siąść w spokojnym miejscu nad brzegiem morza, rozkoszować się smakiem tych prostych, jakże naturalnych produktów i pięknym widokiem.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 March

Barbara Królikowska odbiera nagrodę Rejs Roku za rejs dookoła świata na s/y "Karolka".
piątek, 3 marca 2006
Wokółziemskie regaty The Race zakończył "Club Med.", 110. stopowy katamaran dowodzony przez Granta Daltona i Franka Profitta zwyciężając w stawce 6 jachtów.
sobota, 3 marca 2001
Jerzy Wąsowicz na s/y "Antica": mija ze wschodu na zachód Przylądek Horn w rejsie do Ameryki Południowej.
środa, 3 marca 1999
Opłynięcie Hornu przez s/y "Wojewoda Koszaliński" prowadzonego przez Ryszarda Wabika.
środa, 3 marca 1982