TYP: a1

Żeglarskie święto w Gdyni już za tydzień

czwartek, 21 czerwca 2012
Już za tydzień rozpocznie się największe w Polsce święto żeglarstwa sportowego. Od 27 czerwca do 8 lipca oczy sympatyków tej dyscypliny sportu zwrócone będą na VOLVO GDYNIA SAILING DAYS. Żeglarskie Dni Gdyni odbędą się po raz trzynasty. Honorowy patronat nad imprezą sprawuje prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

- To najważniejsza i najbardziej prestiżowa impreza w kalendarzu Polskiego Związku Żeglarskiego. Zgodnie z tradycją ostatnich lat odbędzie się w formie festiwalu żeglarskiego. Dla publiczności atrakcje czekają nie tylko na wodzie - podkreśla Tomasz Chamera, dyrektor sportowy PZŻ.

Głównym organizatorem Volvo Gdynia Sailing Days jest miasto. W tym roku impreza odbędzie się nieco szybciej niż w poprzednich sezonach, a ma to związek z igrzyskami olimpijskimi. W programie jest pięć regat. 27 czerwca zmagania zainauguruje Puchar Prezydenta Miasta Gdyni w klasach olimpijskich i przygotowawczych: 470, 420, 29er, Europa, Laser, Laser Radial i Laser 4.7.

- Program tak został ułożony, aby mogli się zaprezentować żeglarze wszystkich pokoleń, od najmłodszych adeptów po utytułowanych zawodników. Ponadto przygotowano blok imprez, które mają przybliżyć żeglarstwo osobom, które na co dzień z naszą dyscypliną się nie stykają. Będą rozmaite atrakcje na plaży, o które zadbają m.in. Volvo i Kredyt Bank - dodaje dyrektor Chamera.

Doskonałą promocją żeglarstwa powinien być EUROSAF Sailing Freestyle Event. 30 czerwca i 1 lipca zaprezentują się najszybsze jednostki żeglarstwa regatowego m.in. z klas: 49er, 29er i klasy A katamaranów. Natomiast na 7 i 8 lipca planowane są dni otwarte Volvo. W ich trakcie ma zostać zorganizowana uroczystość pożegnania żeglarskiej reprezentacji Polski, która wystartuje na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Ponadto przez cały okres trwania imprezy, od 27 czerwca do 8 lipca, funkcjonować będzie miasteczko Volvo.

Na wodzie najtłoczniej będzie 6 i 7 lipca. Finiszować będą regaty o mistrzostwo Półkuli Wschodniej w klasie Star, w której na co dzień startują Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki. Jednocześnie w Basenie Prezydenckim trwać będą mistrzostwa Polski w match racingu, a najmłodsi adepci żeglarstwa rywalizować będą w Pucharze Trenerów w klasie Optimist.

PROGRAM VOLVO GDYNIA SAILING DAYS

27-29 czerwca
Puchar Prezydenta Miasta Gdyni w klasach 470, 420, 29er, Europa, Laser, Laser Radial, Laser 4.7

30 czerwca - 1 lipca
EUROSAF Sailing Freestyle Event; Dni High Performance w kl. 49er, 29er, katamarany klasy A

1-7 lipca
Mistrzostwa Półkuli Wschodniej w klasie Star (EHC 2012 Gdynia)

6-8 lipca
Mistrzostwa Polski w Match Racingu

6-8 lipca
Puchar Trenerów w klasie Optimist

INNE ATRAKCJE

27 czerwca - 8 lipca
Miasteczko Volvo - Marina Gdynia

7-8 lipca
Dni Otwarte Volvo.

Premiera Volvo V40. Spotkanie z olimpijską reprezentacją Polski w żeglarstwie

Więcej informacji: www.gdyniasailingdays.org
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 July

W porcie Hel zacumował s/y "Euros" pod Kpt. Henrykiem Jaskułą, który jednym skokiem, w ciągu dziewięćdziesięciu dni, pokonał trasę z Buenos Aires długości 8276 Mm.
poniedziałek, 23 lipca 1973
położono stępkę na HMS 'Victory', sławnego za sprawą admirała Nelsona, zwycięzcy bitwy pod Trafalgarem. Dziś okręt pełni funkcję muzeum.
poniedziałek, 23 lipca 1759
Z Gdynii wyruszyła wyprawa harcerzy z Warszawy na jachcie 'Poleszczuk', docierając do Nowego Jorku i dalej drogą sródlądową do Chicago
sobota, 23 lipca 1938
W Śniatyniu rozpoczyna się rejs Waclawa Korabiewicza do Indii
poniedziałek, 23 lipca 1934