TYP: a1

Żeglarskie Puchary AEZ rozdane!

piątek, 8 października 2010
Anna Karczewska/VMG PR
Puchary AEZRegaty w ramach Żeglarskiego Pucharu AEZ rozgrywały się na wodach Zalewu Zegrzyńskiego co miesiąc, od maja do ubiegłej soboty. 2 października w Porcie Nieporęt odbyły się ostatnie wyścigi i rozdanie trofeów dla zwycięzców klasyfikacji ogólnej pucharu.

Podczas ośmiu edycji Pucharu AEZ w regatach wystartowało blisko 50 załóg z całej Polski. Od maja liczba startujących systematycznie rosła, a emocje towarzyszące zmaganiom na wodzie były coraz gorętsze. Rywalizacja była rozgrywana na 25 łódkach typu Laser Bahia, przy bardzo różnych warunkach pogodowych: były silne wiatry, deszcze, upały, burze i flauty, ale nie przeszkadzało to żeglarzom, biorącym udział w startach, pokazywać najwyższej żeglarskiej formy. Poza wrażeniami sportowymi, każda edycja regat była też okazją do spotkań towarzyskich i odpoczynku na świeżym powietrzu. Zarówno startujący jak i osoby kibicujące stawiały się w Nieporęcie w towarzystwie rodzin, dzieci i przyjaciół, więc atmosfera podczas zawodów była piknikowa.

W trakcie trwania cyklu regat zawodnikom przyszło rywalizować m.in. z mistrzem olimpijskim Mateuszem Kusznierewiczem i Przemkiem Tarnackim, mistrzem Polski w match racingu, więc poziom zawodów był wysoki. Od pierwszej edycji świetnie żeglował żeński team Zosia Siejewicz – Zuzanna Gładysz, który zdobył też końcowe trofeum. Na drugim miejscu w klasyfikacji ogólnej uplasowała się załoga Jacka Durczaka, a zaraz za nimi Jakub Mendys.

W sobotę 2 października odbyło się uroczyste zakończenie Żeglarskiego Pucharu AEZ i udekorowanie zwycięzców. Wszyscy uczestnicy otrzymali ufundowane przez Sponsora – firmę ALCAR Polska, okolicznościowe puchary. Po części oficjalnej żeglarze przenieśli się do Tawerny, gdzie mogli wymienić się wrażeniami z zakończonego sezonu i posilić przygotowanym przez organizatorów poczęstunkiem.

Kompletne wyniki klasyfikacji dostępne są na stronie Portu Nieporęt http://www.portnieporet.pl/news.php?id=88
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 26 May

Za sprawą Ministra Spraw Wojskowych powstaje Rada Jachtingu Morskiego z kontradmirałem Józefem Unrugiem na czele.
wtorek, 26 maja 1936
Urodził się Stefan Wysocki, żeglarz, krytyk muzyczny, sędzia żeglarski, działacz kilku klubów żeglarskich, a przede wszystkim autor podręczników żeglarskich, na których wychowały się pokolenia żeglarzy.
środa, 26 maja 1920