TYP: a1

Zbliża się Shanties 2018!

poniedziałek, 22 stycznia 2018
Monika Frenkiel

Już za chwileczkę, już za momencik…Kraków znów będzie rozbrzmiewał żeglarską piosenką. Ostatni weekend lutego to tradycyjne, 37. już spotkanie z Festiwalem Shanties. Tawerna Skipperów jest patronem medialnym wydarzenia. 

Festiwalowy żaglowiec zacumuje na czterech scenach: w kameralnej sali studia S5 Radia Kraków w trakcie dwóch balladowych koncertów; na piątkowe koncerty zapraszamy do oddanego po generalnym remoncie klubu Studio; a w sobotę i niedzielę cumujemy koncertowo w spokojnej przystani kina Kijów. Centrum.

 

W każdym z miejsc będzie okazja poznać różnorodność muzyki związanej z morzem - od tradycyjnych pieśni pracy z żaglowców, poprzez energiczny folk morski, aż po żeglarskie ballady. Czekają nas niepowtarzalne i zaskakujące koncerty tematyczne - w tym roku ponownie w reżyserii Marka Szurawskiego druga część opowieści rumowych o intrygującym tytule, „Na świetlistych, mglistych wyspach Hawaj…”. W piątkową noc z klubu Studio wybrzmi huk pirackich dział! Koncert folkowy z okazji jubileuszu 30-lecia zespołu Mietek Folk (klasyki gatunku) przy nieocenionej pomocy twórczej brytyjskiego zespołu o wymownej nazwie „Pyrates!” zagwarantuje wiele niespodzianek i barwne widowisko żeglarskie.

 

Z niecierpliwością czekamy na koncert szanty klasycznej „pod batutą” Jacka Jakubowskiego – dyrygenta jedynego w Polsce męskiego chóru szantowego „Zawisza Czarny”, natomiast koncert finałowy dostał się w ręce zespołu Perły i Łotry. Jak zawsze pamiętano także o najmłodszych i ich rodzicach. Z myślą o nich przygotowano dwa koncerty – widowiska żeglarskie w piątkowe i sobotnie przedpołudnie, a to nie koniec niespodzianek programowych.

 

Jak wielka siła tkwi w szancie będziemy udowadniać w trakcie wspólnego plenerowego śpiewania  w sobotnie popołudnie na Rynku Głównym w Krakowie 24 lutego. Już teraz rezerwujcie czas!

 

Na 4 scenach podczas 15 koncertów wystąpi blisko 200 wykonawców z Polski, Norwegii, Wielkiej Brytanii. Koncertom towarzyszyć będą wystawy, kiermasz żeglarski, happening i wiele innych.

 

Program Festiwalu dostępny TUTAJ

Tagi: Shanties 2018
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 August

W Atenach na Igrzyskach Olimpijskich Mateusz Kusznierewicz zobywa brązowy medal w klasie Finn
sobota, 21 sierpnia 2004
W Świnoujściu zakończyła rejs czeska "Victoria" (Kapitan Jindrich Kuchejda) przepływając w pięcioletnim rejsie 49 000 Mm, dookoła świata trasą Fernando Magellana
sobota, 21 sierpnia 2004
"Dar Pomorza" zwyciężyła w regatach Operation Sail'72
poniedziałek, 21 sierpnia 1972
Na s/y "Seven Seas II" zakończył okołoziemski rejs W.T.Murnan; rejs prowadził z Los Angeles (05.03.1952 r.) poprzez Cieśninę Torresa, Kapsztad do portu wyjścia (na 2. etapach żeglarzowi towarzyszyła żona
czwartek, 21 sierpnia 1952