TYP: a1

Zapraszamy na warsztaty Akademii Zaruskiego

poniedziałek, 5 września 2022
Informacja prasowa

Jeśli pragniesz przeżyć przygodę, jesteś ciekawy świata, masz dość nudy i braku motywacji, jesteś uczniem lub studentem do 25. roku życia – czekają na ciebie bezpłatne warsztaty „Akademii Zaruskiego”organizowane przez Gdański Ośrodek Sportu. Zgłoszenia przyjmowane są do 9 września.

 

Program warsztatów obejmuje aktywności żeglarskie oraz zagadnienia z zakresu edukacji morskiej i ekologicznej. W sezonie od maja do października uczestnicy żeglują jachtami typu Mariner 19 oraz żaglowcem „Generał Zaruski”. Poza sezonem żeglarskim uczą się między innymi nawigacji, meteorologii, budowy jachtu, teorii żeglowania, zasad bezpieczeństwa i komunikacji. Podczas warsztatów organizatorzy próbują odpowiedzieć m.in. na pytania: czy da się przewidzieć pogodę? Co to znaczy „być ekologicznym” i jak to się ma do żeglarstwa? Jak dotrzeć do celu bez GPS-a? Czy da się żeglować po świecie bez znajomości języka angielskiego? Po co komu umiejętności techniczne? Co zrobić, gdy ktoś złamie nogę na środku morza? Czy podczas rejsów można jeść smacznie i zdrowo? Czy można być zawodowym żeglarzem?


 

Warsztaty odbywają się raz w tygodniu. Każda z dwóch grup liczy maksymalnie 10 osób. Dla każdej grupy przewidujemy około 20 spotkań. Udział w zajęciach jest obowiązkowy i bezpłatny. Każda osoba, która weźmie udział w co najmniej 15 spotkaniach (75%) i w ramach wolontariatu przepracuje na rzecz „Akademii Zaruskiego” minimum 35 godzin, ma zagwarantowane miejsce w bezpłatnym trzydniowym rejsie „Generałem Zaruskim” po Zatoce Gdańskiej. Uczestnicy mają wpływ na trasę i program rejsu – podczas warsztatów uczą się planowania i organizacji rejsów. Dodatkowo, uczestnicy warsztatów zainteresowani dalszym rozwojem żeglarskim, będą mieli możliwość udziału w rejsach w charakterze instruktorów.

Warsztaty Akademii Zaruskiego adresowane są do uczniów szkół średnich i studentów do 25 roku życia. O zakwalifikowaniu się decyduje kolejność zgłoszeń, których należy dokonać poprzez formularz rekrutacyjny oraz list motywacyjny(maks. A4), który należy dołączyć do formularza.

LINK DO FORMULARZA

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w piątek 9 września br.

Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone na stronie internetowej “Generała Zaruskiego” we wtorek 13 września.


 

 

Tagi: warsztaty, edukacja morska
TYP: a3
0 0
Komentarze