TYP: a1

Załogi szykują się do ERGO Hestia Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta

poniedziałek, 8 maja 2017
Informacja prasowa

Coraz bliżej do pierwszych wyścigów ERGO Hestia Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta. Z każdym dniem powiększa się liczba zgłoszonych jachtów, które będą rywalizowały na Zatoce Gdańskiej w ostatni weekend maja.


Wśród uczestników piątej edycji regat zobaczymy miedzy innymi załogę BLAGODARNOST'2 pod wodzą Siergieja Pavlenko – zwycięzcy ubiegłorocznej nagrody specjalnej – za wygranie największej liczby wyścigów w najliczniejszej klasie. Do doświadczonych żeglarzy, którzy startują w ERGO Hestia Żeglarskim Pucharze Trójmiasta od samego początku, co roku dołączają nowe załogi, które debiutują w regatach. Dla jednych jest to przede wszystkim okazja do spotkania, przywitania nowego sezonu i integracji, dla innych natomiast – doskonała szansa na sprawdzenie jachtu oraz trening przed kolejnymi startami. W tym roku zdecydowanie najważniejszym wydarzeniem dla wielu załóg są Mistrzostwa Europy ORC, które odbędą się od 24 do 29 lipca w Gdańsku.


Cieszy duża liczba polskich załóg, które staną w szranki o tytuł mistrza Starego Kontynentu. Ten rok należy do ORC i dlatego w tej klasie rozegra się również walka o nagrodę specjalną w trakcie ERGO Hestia Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta – trofeum powędruje w ręce załogi, która zwycięży w największej liczbie wyścigów w tej właśnie klasie – mówi Marcin Woliński, przedstawiciel organizatora regat.


Zbliżająca się majówka to dobry czas na kompletowanie załóg, tym bardziej, że do 11 maja trwa wyjątkowa akcja „Brand Your Team” przygotowana dla uczestników ERGO Hestia Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta, we współpracy z firmą D.A.D Sportswear. Jak co roku w pakietach startowych zawodnicy otrzymają pamiątkowe koszulki. Załogi, które chcą się wyróżnić, mogą zamówić spersonalizowane koszulki z imieniem i nazwą teamu umieszczonymi na plecach. Szczegóły oferty znajdują się na stronie www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl.


Piąta edycja regat ERGO Hestia Żeglarski Puchar Trójmiasta odbędzie się w dniach od 26 do 28 maja. Jachty ścigać się będą na wodach Zatoki Gdańskiej. Wyścigi rozegrane zostaną w klasach: ORC, KWR, Open – do 9 metrów, Open – od  9 do 11 metrów, Open – powyżej 11 metrów oraz Wielokadłubowce powyżej 6 metrów. Regaty zaliczane są do cyklu Pucharu Bałtyku Południowego. Organizatorem wydarzenia jest Pomorski Związek Żeglarski, a gospodarzami miasta Sopot, Gdańsk i Gdynia.

 

 

Tagi: Żeglarski Puchar Trójmiasta, regaty, Zatoka Gdańska
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 August

Zmarł wybitny żeglarz regatowy Roman Szadziewski; największe sukcesy sportowe odnosił w klasie "Latający Holender"
niedziela, 18 sierpnia 2002
Zakończenie w Melbourne wokółziemskiego rejsu non-stop niepełnosprawnego Vinny Lauwersa na jachcie "Vision Quest"
piątek, 18 sierpnia 2000
Wyruszył w pierwszy powojenny samotny rejs Bolesław Kowalski na "Sawie"; po 5 dniach żeglugi i przebyciu około 500 mil jacht powrócił do Gdyni
niedziela, 18 sierpnia 1963
Na jachcie "Stormway" zakończył okołoziemski rejs Alfred Petersen, przebywający trasę z Nowego Jorku, poprzez Kanał Panamski, Markizy, Cieśninę Torresa, Morze Czerwone do portu wyjścia
poniedziałek, 18 sierpnia 1952
W Poznaniu powstaje Yacht Klub Poznański, który później zmienił nazwę na Jacht Klub Wielkopolski
piątek, 18 sierpnia 1933