Zakończyły się regaty akademików

poniedziałek, 23 maja 2016
Informacja prasowa
II edycję Akademickich Mistrzostw Pomorza, rozegraną w sobotę 21 maja w Rewie, wygrała załoga ze sternikiem Marcinem Styborskim (Politechnika Gdańska). Żeglarze z pięciu pomorskich uczelni ścigali się w klasie Puck.

Druga była załoga Anny Żelaznej (Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni), a trzecie miejsce zajęła drużyna z Piotrem Aschenbrennerem (AWFiS Gdańsk). Z pięciu zaplanowanych wyścigów odbyły się cztery. Piąty kilkakrotnie przerywano z powodu problemów z aurą i ostatecznie zrezygnowano z jego rozegrania.

W Mistrzostwach wzięło udział 9 załóg. Poza wymienionymi drużynami, startowały także ekipy Uniwersytetu Gdańskiego i Akademii Morskiej w Gdyni. W klasyfikacji uczelni zwyciężyła Politechnika, przed Akademią Marynarki Wojennej i Uniwersytetem.

Po zakończonych regatach wszyscy uczestnicy posilili się gorącym bigosem, spotkali się także ze znanym himalaistą i żeglarzem Kubą Jakubczykiem. Organizatorzy z Yacht Clubu Rewa z sędzią głównym zawodów Januszem Frąckowiakiem, wręczyli zawodnikom upominki, a dla zwycięzców były puchary.