TYP: a1

Za nami I etap drugiej edycji Szczecińskiej Ligi Regatowej

wtorek, 29 kwietnia 2014
Informacja prasowa
Sczecińska Liga Regatowa
W miniony weekend na wodach jeziora Dąbie Małe w okolicach przystani Yacht Klubu Polski w Marina’Club w Szczecinie odbyły się pierwsze regaty wiosennej edycji Szczecińskiej Ligi Regatowej. Po raz kolejny najlepsza okazała się załoga obrońców tytułu z ubiegłego roku Deloitte Adventure Team.

Szczecińska Liga Regatowa to projekt powstały z inicjatywy PMTevents, organizatora m.in. cyklu regat Polish Match Tour. Celem ligi jest stworzenie możliwości regularnego żeglowania i ścigania się w regatach na sześciu monotypowych jachtach TOM28. Jachty stacjonują w Marina Club w Szczecinie nad jeziorem Dąbie i stanowią trzon floty wykorzystywanej do organizacji regat match racingowych Pucharu Świata.

W regatach rozgrywanych w bardzo zmiennym wietrze odbyło się sześć wyścigów. Najrówniej żeglowała załoga Deloitte wygrywając regaty z ilością 12 punktów. Walka o drugie miejsce toczyła się do ostatniego wyścigu. Ostatecznie miejsca od drugiego do piątego dzielił tylko jeden punkt w tym trzy załogi na remisie. Po skomplikowanych obliczeniach na drugim stopniu podium stanęła Kancelaria Doradztwa Podatkowego EOL, a na najniższym firma Bilfingers.

Końcowa klasyfikacja I etapu w klasie TOM28:

  1. Deloitte Adventure Team – Łukasz Żuchowski
  2. EOL – Best Advisors Team – Michał Wojtas
  3. Bilfingersi – Adam Szymborski
  4. BFC (Baltic Forwarding Company) – Adam Walczak
  5. PKO Leasing – Krzysztof Rączka
  6. VitroLive – Rafał Kurzała

Liga składa się z cztery regat rozgrywanych co dwa tygodnie od końca kwietnia do początku czerwca. Finał planowany jest na sobotę 7 czerwca. Punkty zdobyte w finale będą liczyć się podwójnie, a na zwycięzców ligi czeka Puchar Przechodni Szczecińskiej Ligi Regatowej, który w ubiegłym roku wywalczyła załoga Deloitte.

Regaty organizowane są przez PMTevents przy współpracy z Yacht Klubem Polski Szczecin i Marina Club w Szczecinie oraz Polish Match Tour. Partnerami Ligi są: Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Urzędu Marszałkowskiego, Północna Izba Gospodarcza, Magazyn Prestiż i portal szczecinbiznes.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 September

Zmarł Dariusz Bogucki, konstruktor statków i jachtu "Gedania", kapitan jachtowy, uczestnik wielu wypraw oceanicznych i polarnych, pod żaglami opłynął Horn i dotarł za oba kręgi polarne. Był również znanym publicystą i pisarzem; m.in. autorem książek - "Is
niedziela, 22 września 2002
Na jachcie "Neo Vent" z Trinite-sur-Mer drogą na zachód wyruszył w okołoziemski rejs Pierre Auboiroux; podróż zakończył 29.08.1966 r., a trasa wiodła przez Atlantyk, Panamę, Markizy, Cieśninę Torresa, Indie, Suez i Saint Tropez.
wtorek, 22 września 1964
Zagłada żaglowca "Teaping"; zbudowany w 1863 r., był jednym z pierwszych kliprów kompozytowych, regularnie brał udział w Tea Races (1856-1871).
piątek, 22 września 1871