TYP: a1

Deloitte Adventure Team nadal na czele Szczecińskiej Ligi Regatowej

poniedziałek, 12 maja 2014
Informacja prasowa
Szczecińska Liga RegatowaW miniony weekend na wodach jeziora Dąbie Małe w Szczecinie odbyły się kolejne regaty wiosennej edycji Szczecińskiej Ligi Regatowej. Ponownie najlepsza okazała się załoga Deloitte Adventure Team, ale za jej plecami doszło do sporych przetasowań.

Szczecińska Liga Regatowa to projekt powstały z inicjatywy PMTevents, organizatora m.in. cyklu regat Polish Match Tour. Celem ligi jest stworzenie możliwości regularnego żeglowania i ścigania się w regatach na sześciu monotypowych jachtach TOM28. Jachty stacjonują w Marina’Club przy Yacht Klubie Polski Szczecin nad jeziorem Dąbie i stanowią trzon floty wykorzystywanej do organizacji regat match racingowych Pucharu Świata.

Po raz kolejny uczestnicy Ligi trafili na idealne warunki wiatrowe. Zachodni kierunek o sile 8-15 węzłów sprawił, że organizatorzy byli w stanie rozegrać, aż osiem wyścigów. Trasa regat rozstawiona została wzdłuż pomostów Centrum Żeglarskiego w Szczecinie i była bardzo łatwo dostępna do obserwacji przez kibiców i innych żeglarzy. Dookoła odbywało się wiele innych wyścigów między innymi w kite surfingu czy jachtów sterowanych radiem.

Ponownie najlepszą załogą była ekipa Deloitte Adventure Team z Łukaszem Żuchowskim za sterem. Jednak tym razem różnica była minimalna, gdyż druga w klasyfikacji załoga Baltic Forwarding Company (sternik Adam Walczak) straciła do zwycięzców zaledwie jeden punkt. Ponownie miejsce na podium zajęła ekipa EOL – Best Advisors Team z Michałem Wojasem na czele.

Końcowa klasyfikacja II etapu w klasie TOM28


1. Deloitte Adventure Team – Łukasz Żuchowski
2. BFC (Baltic Forwarding Company) – Adam Walczak
3. EOL – Best Advisors Team – Michał Wojtas
4. Bilfingersi – Adam Szymborski
5. PKO Leasing Sailing Team – Krzysztof Rączka
6. VitroLive – Rafał Kurzała

Klasyfikacja generalna Szczecińskiej Ligi Regatowej – Wiosna 2014


1. Deloitte Adventure Team – 14 pkt
2. EOL – Best Advisors Team – 9 pkt
3. BFC (Baltic Forwarding Company) – 8 pkt
4. Bilfingersi – 7 pkt
5. PKO Leasing Sailing Team – 4 pkt
6. VitroLive – 2 pkt

Liga składa się z cztery regat rozgrywanych co dwa tygodnie od końca kwietnia do początku czerwca. Finał planowany jest na sobotę 7 czerwca. Punkty zdobyte w finale będą liczyć się podwójnie, a na zwycięzców ligi czeka Puchar Przechodni Szczecińskiej Ligi Regatowej, który w ubiegłym roku wywalczyła załoga Deloitte.

Regaty organizowane są przez PMTevents przy współpracy z Yacht Klubem Polski Szczecin i Marina Club w Szczecinie oraz Polish Match Tour. Partnerami Ligi są: Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Urzędu Marszałkowskiego, Północna Izba Gospodarcza, Magazyn Prestiż i portal szczecinbiznes.pl.

SLR Wiosna 2014 Runda II - wyniki
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 September

W Southamton wystartowała kolejna (ósma) edycja załogowych regat dookoła świata, tym razem pod nazwą The Volvo Ocean Race Round the World.
niedziela, 23 września 2001
W Łebie zakończył okołoziemski rejs Kapitan Krzysztof Baranowski na s/y "Lady B" (ex "Wojewoda Pomorski"); Kapitan Krzysztof Baranowski stał się tym samym pierwszym Polakiem, który dwukrotnie samotnie okrążył kulę ziemską pod żaglami.
sobota, 23 września 2000
Odbył się chrzest "Daru Przemyśla", na którym Henryk Jaskuła opłynął kulę ziemską w rejsie non stop.
czwartek, 23 września 1976
W Olsztynie powołano do życia oddział Yacht Klubu Polski.
poniedziałek, 23 września 1946
Sejm uchwalił ustawę o budowie portu w Gdyni.
sobota, 23 września 1922