TYP: a1

Wystartował konkurs Pantaenius Jacht Foto

poniedziałek, 15 grudnia 2014
Informacja prasowa
W tym roku wystartowała już IV edycja konkursu fotograficznego Pantaenius Jacht Foto. Jest on otwarty dla wszystkich pasjonatów fotografii żeglarskiej, gdyż do konkursu zgłosić można prace, które tematycznie związane są z jachtami i łodziami żaglowymi lub motorowymi. Prace zgłaszać można do 18 stycznia 2015 r. poprzez formularz na stronie jachtfoto.pl.

I miejsce, Pavlina Soukupova, paja
I miejsce, Pavlina Soukupova, paja

W poprzedniej, 3. odsłonie konkursu, udział wzięli uczestnicy także spoza granic Polski. Finał i ogłoszenie wyników miało miejsce podczas kwietniowych Targów Wiatr i Woda na Stadionie Narodowym w Warszawie. Miejsce pierwsze zajęła właśnie mieszkanka Czech, Pavlína Soukupová, za zdjęcie zrobione podczas wyścigu bojerów, w trakcie Mistrzostw Austrii klasy DN 2013 r.

Fotografie zgłaszać można do 18 stycznia 2015 r. Już dzień później rozpocznie się głosowanie internetowe, w którym po raz kolejny najlepszą pracę wybierze publiczność, które potrwa od 19 stycznia do 2 lutego 2015 r. W tym samym czasie obradować będzie jury konkursu. Ogłoszenie wyników odbędzie się podczas lutowych Targów Wiatr i Woda w Warszawie.

Jest o co walczyć, bo IV edycja konkursu, podobnie jak poprzednie, to szansa na zdobycie cennych nagród. Główną nagrodą jest zegarek Garmin Quatix ufundowany przez firmę Pantaenius, zdobywca drugiego miejsca otrzyma ZOOM.ME – wyjątkowy, estetyczny i prosty w użyciu ekran z funkcja routera, zaś za 3 miejsce - kompaktowy, 7-calowy tablet Goclever Insignia 700 PRO. Zdobywca Nagrody Publiczności otrzyma torbę żeglarską LESTE marki Code Zero.

W tym roku również dwa nowe wyróżnienia. Po raz kolejny zostanie przyznana Nagroda Specjalna Delphia Foundation w kategorii OPEN. Autor najlepszego ich zdaniem zdjęcia dostanie torbę do laptopa z kolekcji Delphia Yachts – Henri Lloyd. Nowością jest natomiast wyróżnienie Delphia Foundation w kategorii poniżej 16 roku życia. Najlepszy z młodych fotografów stanie się posiadaczem kurtki Vista Jacket Junior, również z kolekcji Delphia Yachts. Drugą nowością jest Nagroda Specjalna Akademii Jachtingu dla najlepszego zdjęcia w kategorii motorowodnej, czyli kurs motorowodny.
Tagi: Pantaenius Jacht Foto, konkurs
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 May

Zginął Kapitan Zbigniew Werpechowski; wypłynął w swój ostatni rejs na s/y "Wanda", w czasie trudnych warunków pogodowych, na Głębi Bornholmskiej wypadł za burtę, a poszukiwania nie przyniosły rezultatu.
piątek, 23 maja 1975
Z afrykańskiego portu Safi wystartowała trzcinowa tratwa "Ra" pod dowództwem Thora Heyerdahla z zamiarem przepłyniecia Atlantyku, w celu potwierdzenia tezy, że na takich łodziach możliwa była migracja ludów w dawnych czasach. Niestety załoga musiała opuśc
piątek, 23 maja 1969
Do II Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy wystartowało 15 zawodników. Regaty wygrał Eric Tabarly na s/y "Pen Duick II" (czas zwycięzcy to 27 dni, 3 godziny i 56 minut).
sobota, 23 maja 1964
"Team New Zealand" wygrywa z "Desdafio Espanol" piąty wyścig w półfinale Louis Vuitton Cup w Walencji i awansuje do finału rywalizacji.
środa, 23 maja 2007
Statek szkolny "Lwów" wyrusza z Gdańska w pierwszy oceaniczny rejs.
środa, 23 maja 1923
Na Madagaskarze ginie Maurycy Beniowski, polski żołnierz i żeglarz; zesłany na Kamczatkę uprowadził statek żeglując na południe Azji, skąd w imieniu Francji dokonuje podboju Madagaskaru i zostaje jego władcą. Zmuszony do powrotu do Europy, następnie wyjec
wtorek, 23 maja 1786