TYP: a1

Wyścig do Windawy startuje w sobotę

środa, 22 czerwca 2016
Informacja prasowa
Siedemnaście załóg znajduje się na liście startowej pierwszej edycji Gdynia Doublehanded Yachtrace - Puchar Komandora YKP Gdynia. Regaty na trasie Gdynia - Ventspils - Gdynia potrwają od soboty 25 czerwca do wtorku 1 lipca.Sygnał do startu wyznaczono na godz. 15, ale uroczystość rozpoczęcia regat zaplanowano na godz. 12 (Gdynia, Skwer Kościuszki, przy budynku Morskiego Instytutu Rybołówstwa). Godzinę później, w Basenie Prezydenta, odbędzie się pokaz ratownictwa morskiego, a o 14, w tym samym miejscu, będzie można podziwiać paradę jachtów.

Będzie to jednocześnie indywidualna prezentacja jednostek biorących udział w regatach – w akwenie na wschód od Mariny Gdynia (na wysokości MIR). Publiczność będzie miała okazję przyjrzeć im się i zrobić zdjęcia.

28 czerwca przewidywany jest powrót i powitanie najszybszej jednostki regat. Zakończenie imprezy i wręczenie nagród odbędzie się 1 lipca, o godz. 18, w Gdyni na Skwerze Kościuszki (po powrocie wszystkich jednostek).

Organizatorem imprezy pod patronatem Pomorskiego Związku Żeglarskiego, jest START-UP Paweł Wilkowski, we współpracy z Yacht Klubem Polski Gdynia.

Więcej szczegółów na stronie: http://www.doublehanded.gdynia.pl
Tagi: regaty, wyścig, Gdynia
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 February

Do portu w Akrze zawinął "Borobudur", replika starożytnego statku ludów zamieszkujących Indonezję, co potwierdziło tezę, że dzisiejsi budowniczowie nie zapomnieli rzemiosła żeglarskiego. Rejs z Dżakarty trwał 7 miesięcy, a statkiem dowodził Philip Beal.
poniedziałek, 23 lutego 2004
Zmarł nestor polskiego żeglarstwa Zygmunt Twardowski, pracownik Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W latach 1956-1957 był mistrzem Polski w klasie Finn, później prowadził kadrę narodową w tej klasie.
niedziela, 23 lutego 2003
Kpt Krzysztof Baranowski na jachcie "Polonez" opłynął przylądek Horn jako pierwszy polski żeglarz-samotnik.
piątek, 23 lutego 1973
Odbył się w Warszawie pierwszy powojenny, a XV z kolei Sejmik PZŻ; na prezesa PZŻ wybrano Kazimierza Białkowskiego.
sobota, 23 lutego 1946
Urodził się Juliusz Sieradzki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, uczestnik olimpiady w Kilonii (1936 r.), projektant małych jachtów mieczowych, także jachtu kabinowego "Farys". Konstruktor popularnej Omegi (1942 r.). Był pierwszym mistrzem Polski w klasi
piątek, 23 lutego 1912