TYP: a1

Wyścig do Windawy startuje w sobotę

środa, 22 czerwca 2016
Informacja prasowa
Siedemnaście załóg znajduje się na liście startowej pierwszej edycji Gdynia Doublehanded Yachtrace - Puchar Komandora YKP Gdynia. Regaty na trasie Gdynia - Ventspils - Gdynia potrwają od soboty 25 czerwca do wtorku 1 lipca.Sygnał do startu wyznaczono na godz. 15, ale uroczystość rozpoczęcia regat zaplanowano na godz. 12 (Gdynia, Skwer Kościuszki, przy budynku Morskiego Instytutu Rybołówstwa). Godzinę później, w Basenie Prezydenta, odbędzie się pokaz ratownictwa morskiego, a o 14, w tym samym miejscu, będzie można podziwiać paradę jachtów.

Będzie to jednocześnie indywidualna prezentacja jednostek biorących udział w regatach – w akwenie na wschód od Mariny Gdynia (na wysokości MIR). Publiczność będzie miała okazję przyjrzeć im się i zrobić zdjęcia.

28 czerwca przewidywany jest powrót i powitanie najszybszej jednostki regat. Zakończenie imprezy i wręczenie nagród odbędzie się 1 lipca, o godz. 18, w Gdyni na Skwerze Kościuszki (po powrocie wszystkich jednostek).

Organizatorem imprezy pod patronatem Pomorskiego Związku Żeglarskiego, jest START-UP Paweł Wilkowski, we współpracy z Yacht Klubem Polski Gdynia.

Więcej szczegółów na stronie: http://www.doublehanded.gdynia.pl
Tagi: regaty, wyścig, Gdynia
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 September

W północno-wschodniej części Skagerraku w warunkach sztormowej pogody zaginął s/y "Janosik" wraz z całą załogą.
wtorek, 16 września 1975
Urodził się Dennis Conner, jeden z najbardziej znanych współczesnych morskich żeglarzy regatowych; w latach 1974-2002 startował w Pucharze Ameryki (czterokrotnie go obronił i dwukrotnie utracił).
środa, 16 września 1942