TYP: a1

Wybieramy “6 Cudów Bałtyku"

środa, 11 lipca 2012
Weronika Morys

Zamek Krzyżacki w Malborku
Konkurs “6 Baltic Sea Wonders” (“6 Cudów Bałtyku”) został ogłoszony dzięki grupie 25 organizacji turystycznych, władz samorządowych, ośrodków akademickich i instytucji zajmujących się promocją przedsiębiorczości, działających w ramach projektu Agora 2.0. Liderem jest Instytut Geografii Uniwersytetu w Greifswaldzie w Niemczech. Celem konkursu jest promocja walorów regionu Morza Bałtyckiego.


Głosowanie konkursowe podzielono na trzy etapy. W pierwszym, który zakończył się 30 maja, spośród 65 kandydatów wyłoniono 33 z największą liczbą głosów. Z 12 kandydatów z Polski do drugiej rundy przeszło 9: Zamek Krzyżacki w Malborku, Puszcza Białowieska, Starówka w Toruniu, Gdańsk - Miasto Pamięci i Wolności, Festiwal Wikingów na Wolinie - rekonstrukcja historyczna, Kanał Elbląsko-Ostródzki, Kraina Wielkich Jezior Mazurskich, ruchome wydmy i Słowiński Park Narodowy, historyczne centrum Krakowa. Do końca lipca trwać będzie runda półfinałowa. Do finału zostanie zakwalifikowanych 16 obiektów i miejsc, które uzyskają najwięcej głosów. Finał potrwa od od sierpnia do września i wyłoni 6 cudów Bałtyku.

W Konkursie bierze udział 10 państw: Rosja, Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Szwecja, Niemcy, Polska, Dania i Białoruś. Nominowane są nie tylko atrakcje turystyczne położone na wybrzeżach poszczególnych państw, ale znajdujące się na całym ich terytorium.

Głosować na cuda Bałtyku można za pośrednictwem strony: www.6-bsr-wonders.net.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 February

W Warszawie zmarł Jerzy Dziewulski, kapitan i nauczyciel żeglarstwa, wieloletni dzialacz żeglarski, autor monumentalnej książki "Wiadomości o jachtach żaglowych".
środa, 19 lutego 1997
Do Gujany dociera szalupa "Paty", kończąc samotny rejs Jacka Pałkiewicza.
środa, 19 lutego 1975
Urodził się Andrzej Skrzat, znany konstruktor jachtów żaglowych.
poniedziałek, 19 lutego 1945