TYP: a1

Wielkie otwarcie sezonu w Giżycku

czwartek, 5 kwietnia 2012
Burmistrz Miasta Giżycka, Jolanta Piotrowska, zaprasza na Wielkie Otwarcie Sezonu 2012 i Mazurską Majówkę. Impreza odbędzie się 1 maja 2012 roku. Tradycyjnie wydarzenie rozpocznie się symbolicznym otwarciem zabytkowego mostu obrotowego na Kanale Łuczańskim. W programie przewidziano Paradę Jednostek Pływających, podczas której wyłoniona zostanie najładniej udekorowana jednostka, koncerty, konkursy oraz pokazy rycerskie i średniowieczne zabawy.

Cykliczna impreza będzie miała jubileuszowy charakter, gdyż w tym roku wypada 400-lecie nadania praw miejskich. Z tej okazji przez cały rok w Giżycku odbywać się będą różnego rodzaju wydarzenia kulturalne i sportowe, koncerty, festyny i warsztaty.

Aby wziąć udział w konkursie na najładniej udekorowaną jednostkę, należy złożyć formularz zgłoszeniowy do 30 kwietnia 2012 r. do godz. 15.00 w Wydziale Promocji Urzędu Miejskiego w Giżycku lub w dniu imprezy 1 maja 2012 r. do godz. 11.00 przy stoisku promocyjnym. Oceny jednostek pływających i ich załóg dokona komisja konkursowa powołana przez Burmistrza Miasta Giżycka. Ocenie podlegać będzie dekoracja jednostek pływających oraz przebranie załogi. Celem konkursu jest promocja walorów turystycznych Giżycka i okolic oraz aktywnych form spędzania wolnego czasu, a także promocja kanału Łuczańskiego oraz jeziora Niegocin i Kisajno jako propozycji wodnych szlaków turystycznych.

Regulamin konkursu

Więcej informacji: www.gizycko.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 28 May

Powróciła do kraju Barbara Królikowska, która na 12-metrowym jachcie "Karolka" w rodzinnym rejsie odbyła podróż dookoła świata na trasie długości 34 887 Mm. Za swój rejs została uhonorowana nagrodą Srebrny Sekstant i I Nagrodą Honorową Rejs Roku 2005.
sobota, 28 maja 2005
Z przystani AKM w Gdańsku wyruszył niewielki (około 8 m) jacht "Probus" z Kpt. Jerzym Cołojewem i dwoma przyjaciółmi w udany i trudny rejs do Islandii.
niedziela, 28 maja 1972
W Plymouth zakończył okołoziemski rejs bez zawijania do portów, dookoła trzech przylądków, Francise Chichester na jachcie "Gipsy Moth IV".
niedziela, 28 maja 1967
Urodził się jeden z najsłynniejszych żeglarzy morskich Francis Joyon.
poniedziałek, 28 maja 1956