TYP: a1

Wielki finał Energa Sailing Cup

wtorek, 26 sierpnia 2014
Informacja prasowa
Trzy dni sportowych emocji, 40 młodych żeglarzy i największe gwiazdy kadry narodowej, m.in. Przemysław Miarczyński, Piotr Myszka. Na wszystkich, którzy w najbliższy weekend odwiedzą sopockie molo podczas Finału Energa Sailing Cup, czeka wiele innych atrakcji, m.in.: parada jachtów, koncert Eweliny Lisowskiej czy edukacyjna Planeta Energii.

Finał Energa Sailing Cup

Ostatni weekend sierpnia upłynie pod znakiem żeglarskich emocji. W Sopocie 40 młodych żeglarzy z całej Polski, finalistów drugiej edycji programu Energa Sailing, będzie rywalizowało o miejsce w programie rozwoju młodych talentów. Podczas wielkiego finału, oprócz wschodzących gwiazd sportów wodnych, będzie można spotkać czołowych polskich żeglarzy, a wśród nich zawodników kadry narodowej Energa Sailing Team Poland przygotowujących się do startu w najważniejszych żeglarskich zawodach, w tym do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 r.

Uczestników w trakcie trzydniowej rywalizacji będą wspierać patroni programu ENERGA Sailing, m.in. Przemysław Miarczyński – brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie, Piotr Myszka - wielokrotny medalista Mistrzostw Świata i Europy w windsurfingu, Anna Weinzieher – olimpijka z Londynu w klasie Laser Radial, czy Łukasz Przybytek i Paweł Kłodziński – olimpijczycy z Londynu w klasie 49er. Do sopockiej mariny przybije także kpt. Zbigniew „Gutek” Gutkowski na jachcie ENERGA, na którym startował w największych i najtrudniejszych regatach samotniczych dookoła świata - Vendée Globe.

Atrakcją finału będzie niedzielna parada wszystkich jednostek uczestniczących w imprezie. Niespodzianek podczas trzydniowej żeglarskiej imprezy w Sopocie nie zabraknie również na lądzie. - W sobotę i niedzielę zostanie otwarta specjalna strefa edukacyjna Energa Sailing, dostępna dla wszystkich odwiedzających. Pod okiem zawodników Energa Sailing Team Poland będzie można poznać budowę łódki, rodzaje węzłów żeglarskich, teorię żeglowania oraz bezpieczeństwa na wodzie. Na najmłodszych czekać będą również atrakcje znane z programu Planety Energii, m.in. mini centrum nauki czyli Energobus wraz z kosmicznymi atrakcjami. Natomiast w niedzielę na zakończenie regat odbędzie się koncert Eweliny Lisowskiej – znanej z programu X Factor – zapowiada Maciej Ruwiński, koordynator projektu Energa Sailing.

Szczegółowy plan wielkiego finału dostępny na stronie internetowej www.edu.energasailing.pl.

Zapraszamy na sopockie molo!
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 August

W Gdańsku kończy rejs "Dal"; jacht słynnej wyprawy Bohomolca ponownie zwodowano i wodami Wielkich Jezior pożeglował do Nowego Jorku, tam załadowany statek został przetransportowany do Bremenhaven, potem już na żaglach poprzez Świnoujście powrócił do Gdyni
środa, 20 sierpnia 1980
W pierwszą morską wyprawę na "Witeziu" do portów szwedzkich i na Bornholm wyruszyła załoga składająca się z członków YKP z Kapitanem Mariuszem Zaruskim
czwartek, 20 sierpnia 1925