TYP: a1

Kolejny etap programu ENERGA Sailing za nami

czwartek, 7 sierpnia 2014
Informacja prasowa
Od maja do końca lipca, ponad 650 uczestników z 6 miast Polski, zdobywało i szlifowało swoje umiejętności żeglarskie podczas zajęć na wodzie prowadzonych w ramach ENERGA Sailing Edukacja. Najzdolniejsi z nich wezmą udział w półkoloniach żeglarskich organizowanych przez Grupę ENERGA i Polski Związek Żeglarski.

Piknik Żeglarski, Zbigniew Gutkowski, Optimist

Za nami druga edycja ENERGA Sailing Edukacja – projektu realizowanego w ramach ENERGA Sailing, skierowanego uczniów szkół podstawowych w wieku od 7 do 9 lat. Dzięki rozszerzeniu programu o kolejne miasta, mogło wziąć w nim udział ponad 650 dzieci z 6 ośrodków regionalnych: Olsztyna, Poznania, Warszawy, Krakowa, Szczecina i Gdyni. Kiedy uczestnicy programu rozpoczynali swoją przygodę z projektem, nie mieli żadnego doświadczenia związanego z żeglarstwem. Po kilku miesiącach pracy – najpierw podczas zdobywania podstaw teoretycznych, później podczas zajęć praktycznych na wodzie – powstała kolejna grupa początkujących żeglarzy, których udało zarazić się pasją do tego sportu.

Jednak program ENERGA Sailing to nie tylko regaty i nauka tego, jak zawiązać węzeł żeglarski czy poprawnie wykonać manewr. U podstaw programu leży przekonanie, że żeglarstwo obok swojego sportowego wymiaru ma także inny – społeczny. Jest sposobem na spędzanie wolnego czasu, poznawanie ciekawych ludzi i nowych miejsc, czy też kształtowanie silnego charakteru. To ostatnie możliwe jest dzięki wartościom, wpisującym się w żeglarstwo, które sprawdzają się nie tylko na wodzie, ale też w codziennym życiu. Głównym celem ENERGA Sailing jest przekazanie tych wartości najmłodszym. Jak? Za pośrednictwem patronów programu, którzy są jednocześnie nauczycielami i mentorami jego najmłodszych uczestników.

Żeglarskie wartości


Podobnie jak w zeszłym roku, także w tym, program wspierają wybitni polscy żeglarze. Każde z miast posiada swojego patrona – zawodnika Kadry Narodowej PZŻ, który jest członkiem Energa Sailing Team Poland. Opiekunowie, oprócz wsparcia lokalnych trenerów, poprowadzili także pojedyncze zajęcia podczas części praktycznej. Wśród tegorocznych patronów znaleźli się: Piotr Myszka (Olsztyn), Kacper Ziemiński (Poznań), duet Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (Kraków), Anna Weinzieher (Warszawa), Przemysław Miarczyński (Trójmiasto) oraz duet Agnieszka Skrzypulec i Natalia Wójcik (Szczecin).

Wszyscy patroni zostali poproszeni o wybranie wartości, które w żeglarstwie liczą się dla nich najbardziej i które chcieliby przekazać młodym uczestnikom programu ENERGA Sailing. Każda z wartości ma wymiar uniwersalny – nie tylko pozwala być dobrym sportowcem, ale też pomaga w codziennych sytuacjach. Jednak dopiero połączenie wszystkich tych cech oddaje sedno i sens żeglarstwa. O jakie wartości chodzi? Zapraszamy do zapoznania się z filmem (tutaj) i śledzenia naszego profilu w serwisie Facebook: www.facebook.com/EnergaSailing, gdzie patroni programu regularnie zdradzają, jakie żeglarskie wartości liczą się dla nich najbardziej.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 31 March

W wieku 20 lat zginęła w wypadku samochodowym Iwona Pieńkawa, córka znanego kapitana Zdzisława, uczestniczka regat Whitbread Race na s/y "Otago", autorka lirycznej relacji z rejsu pt. "Otago, Otago na zdrowie".
poniedziałek, 31 marca 1975
Kazimierz Jurkiewicz, wieloletni komendant "Daru Pomorza", oddał dowodzenie tym statkiem.
czwartek, 31 marca 1977
Aresztowanie Mariusza Zaruskiego przez władze Związku Radzieckiego.
niedziela, 31 marca 1940