TYP: a1

Wiatr i Woda 2011 - dzień drugi

piątek, 4 marca 2011
Weronika Morys
TargiTrwają targi branży rekreacji i sportów wodnych Wiatr i Woda 2011. Po wczorajszym dniu branżowym, dzisiaj tragi od godziny 10.00 były otwarte dla wszystkich zwiedzających. Zainteresowani mogli zapoznać się z ofertami firm nie tylko z Polski, ale i Australii, Chin, Korei, Brazylii, Holandii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Litwy, Łotwy, Estonii, Belgii, Niemiec, Włoch, Chorwacji, Danii i Francji.

Tegoroczna impreza z pewnością może usatysfakcjonować nawet najwybredniejszych miłośników sportów wodnych i rekreacji nad wodą. Oprócz luksusowych łodzi motorowych, pięknych jachtów żaglowych, pontonów, rozwijających wielkie prędkości RIBów, nowoczesnych skuterów i innych jednostek pływających na targach można dziś było zobaczyć szeroką gamę akcesoriów żeglarskich, instrumentów nawigacyjnych i elektronikę jachtową. Nie zabrakło także producentów i dystrybutorów odzieży żeglarskiej, organizatorów czarterów, przedstawicieli samorządów, marin czy firm oferujących atrakcyjne oferty turystyki związanej z wodą oraz szkolenia. Już po raz drugi targom towarzyszą również Targi Sprzętu Wędkarskiego "Na Ryby".

Organizatorzy targów przygotowali również atrakcje dla dzieci. Pod hasłem Wiatr i Woda dla dzieci odbył się koncert zespołu Zejman & Garkumpel. Lider zespołu, Mirosław "Koval" Kowalewski wraz z zespołem, zabrali dzieci na pełną niespodzianek wyprawę w poszukiwaniu nieodkrytych lądów. Rozmowa Kovala z dziećmi była przeplatana piosenkami i konkursami. W śpiewaniu aktywnie uczestniczyły również dzieci, a Kowalewski często zachęcał do bicia brawa - nie dla siebie i swojego zespołu, ale dla najmłodszych "śpiewaków".

Targi Targi
Targi Targi
Targi
 Targi
Patronat medialny nad targami rekreacji i sportów wodnych Wiatr i Woda 2011 objęła redakcja Tawerny Skipperów.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 4 March

Na warszawskim cmentarzu pożegnano Kpt. Jana Kolańskiego, doświadczonego i znanego działacza oraz instruktora żeglarstwa, byłego kierownika wyszkolenia żeglarskiego ośrodka w Trzebieży i wieloletniego egzaminatora Centralnej Kapitańskiej Komisji Egzaminac
poniedziałek, 4 marca 2002
Rozpoczęto budowę żaglowca "Dar Młodzieży", który wkrótce miał zastąpić wysłużony "Dar Pomorza".
środa, 4 marca 1981
Urodził się Bolesław Kowalski, jeden z największych polskich żeglarzy, m.in. prowadził wyprawę na s/y "Śmiały" do Ameryki Południowej, wyprawę "Koral" na Morze Czerwone, dzisiaj senior żeglarstwa polskiego, autor wielu artykułów umieszczanych w prasie żeg
niedziela, 4 marca 1928
Zmarł Georgij Siedow (ur. w 1877 r.), rosyjski żeglarz i hydrograf, badacz Arktyki, w latach 1912-1914 kierował wyprawą do bieguna północnego, zmarł z wyczerpania w pobliżu Wyspy Rudolfa, 900 km od bieguna.
środa, 4 marca 1914
Urodził się Ryszard Langer, konstruktor jachtów, działacz żeglarski.
sobota, 4 marca 1893