TYP: a1

VOR: Team Telefónica wygrywa wyścig portowy w Kapsztadzie

poniedziałek, 12 grudnia 2011
Weronika Morys

PAUL TODD/Volvo Ocean Race
Po zwycięstwie w pierwszym etapie regat Volvo Ocean Race Telefónica kontynuuje dobrą passę wygrywając w drugim portowym wyścigu, który został rozegrany w sobotę w Kapsztadzie. Za Teamem Telefónica uplasowały się pozostałe załogi w kolejności: CAMPER with Emirates Team New Zealand, PUMA Ocean Racing powered by BERG, Abu Dhabi Ocean Racing, Groupama sailing team i Team Sanya.

W niedzielę o godzinie 1400 czasu środokowoeuropejskiego rozpoczął się drugi wyścig oceaniczny, z Kapsztadu do Abu Dhabi. Opuszczającą Cape Town flotę prowadził zespół Abu Dhabi Ocean Racing, jednak był też pierwszym, który trafił na bezwietrzne warunki. Dzisiaj o godzinie 0700 czasu lokalnego nowym liderem była już Groupama, a zespół Abu Dhabi spadł na szóstą pozycję.

"Przez ostanie dwie godziny przepłynęliśmy tylko 0,6 mil morskich. Siedzimy kołysząc się na fali i patrząc na słynny Przylądek Dobrej Nadziei już przez około 10 godzin." - powiedział Ian Walker, skipper Abu Dhabi. Dodał również, że największym zmartwieniem załogi w czasie nocy było nie dać się zepchnąć przez rozkołysane morze na skaliste wybrzeże.

Kolejnym zmatwieniem zespołu Walkera i reszty floty są prognozy pogody, które nie przewidują zmiany warunków wiatrowych przez kolejne 48 godzin. “Przy takim wietrze może się okazać, że Boże Narodzenie spędzimy w Afryce.” - powiedział Will Oxley z zespołu CAMPER. Problemy ma również Team Telefónica, który być może będzie musiał rzucić kotwicę, żeby uniknąć spychania do tyłu przez niekorzystny prąd.


Wyścig można śledzić na żywo na stronie: http://www.volvooceanrace.com/en/racetracker/rdc.html
Więcej informacji: http://www.volvooceanrace.com
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 July

W Gdyni odbył się pierwszy w historii zlot Polonii Żeglarskiej znany pod nazwą World Polonia Sailing Jamboree Poland 1991. Na zlot przybyło 26 jachtów polonijnych z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwecji, Danii, Finlandii. Flotyllę jachtów polon
niedziela, 14 lipca 1991
"Dar Młodzieży" pod dowództwem Kpt. Marka Szymońskiego przekroczył jako pierwszy żeglowiec klasy A linię mety w wyścigu z Antwerpii do Alesund w ramach regat Cutty Sark Tall Ships' Races.
sobota, 14 lipca 2001