TYP: a1

VOR: Drugi etap na finiszu

wtorek, 3 stycznia 2012
Weronika Morys

IAN ROMAN/Volvo Ocean Race
Rozpoczęła się akcja rozładunku pięciu jachtów, które wezmą jutro udział w sprincie do mety w Abu Dhabi. Jachty uczestniczące w okołoziemskim wyścigu Volvo Ocean Race zostały przewiezione do Zatoki Perskiej przez region najbardziej zagrożony atakami terrorystycznymi na pokładzie transportowca. Szósty jacht - Sanya - po uszkodzeniu takielunku na początku drugiego etapu nie weźmie udziału w sprincie.


Z kadłubami jachtów floty Volvo, o czym przekonał się Team Sanya w pierwszym etapie, należy obchodzić się ostrożnie, a zatem ich załadunek i rozładunek nie należy do najłatwiejszych. Dodatkowo proces ten utrudnia fakt przewożenia jednostek z masztami w pozycji pionowej. Kiedy wszystkie jachty znajdą się ponownie na wodzie, ich załogi będą miały kilka godzin na ostateczne przygotowania do sprintu. Wyścig potrwa ok. 8-10 godzin, a pierwsze jachty powinny minąć linię mety około godziny 16 lokalnego czasu w Abu Dhabi. Kibice będą mogli na bieżąco śledzić przebieg wyścigu na stronie internetowej regat, www.volvooceanrace.com.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 May

W Gdyni odbywa się chrzest "MK Cafe Posti".
sobota, 25 maja 2002
Zakończenie samotnego rejsu dookoła świata Krzysztofa Baranowskiego na s/y "Polonez". Trasa rejsu prowadziła z Newport przez Atlantyk do Cape Town, dalej przez Ocean Indyjski do Hobart na Tasmanii, potem przez Pacyfik do Port Stanley na Falklandach i prze
piątek, 25 maja 1973