TYP: a1

Velux 5 Oceans - Brad Van Liew pierwszy na mecie

poniedziałek, 15 listopada 2010
Weronika Morys
Velux 5 OceansWczoraj o godzinie 17:51 lokalnego czasu RPA, po 28 dniach rejsu Brad Van Liew jako pierwszy zawinął do portu w Cape Town. Skipper brał udział do tej pory w dwóch edycjach tego wyścigu i ma już na koncie zwycięstwo w 2002 roku w klasie jachtów 50-stopowych.

Zwycięstwo w pierwszym etapie nie przyszło Amerykaninowi łatwo. Brad musiał przez cały czas pilnować płynącego od początku za nim Zbigniewa "Gutka" Gutkowskiego, czekającego na najmniejszy błąd i wykorzystującego maksymalnie wszystkie atuty swojego jachtu Operon Racing. Za zwycięstwo w pierwszym etapie Brad otrzyma 12 punktów oraz nagrodę finansową wynoszącą 24 000 euro.

W chwili wejścia Amerykanina do portu Gutek miał jeszcze około 600 Mm do mety. Gutkowski spodziewany jest w Kapsztadzie w środę.

Zapraszamy na www.velux5oceans.com
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 lipca

Wyruszył w okołoziemski rejs s/y "Asterias" ze zmieniającymi się załogami ze Śląskiego Yacht Clubu ZSP-PTTK, m.in. z opłynięciem Hornu (29.03.1988 r.).
poniedziałek, 13 lipca 1987
W Bridgetown na Barbados kończy się rejs tratwy "Ra II" Thora Heyerdahla (start 17 maja z Safi).
poniedziałek, 13 lipca 1970
W Gdyni podniesiono banderę na statku szkolnym "Dar Pomorza"; statek pływał pod polską banderą do 1981 r., a obecnie pełni funkcję statku muzeum.
niedziela, 13 lipca 1930