TYP: a1

Święto Żeglarstwa w Tczewie już w sobotę

czwartek, 15 stycznia 2015
Informacja prasowa | Tomasz Falba
Zapraszamy 17 stycznia do Tczewa na Święto Żeglarstwa! Całodniowa impreza dla wszystkich - spotkania z wybitnymi żeglarzami, projekcja filmu, wystawy, symulator żeglarski, a na koniec Pomorska Gala Żeglarska.Święto Żeglarstwa - impreza zorganizowana wspólnie przez Pomorski Związek Żeglarski i Prezydenta Miasta Tczewa - odbędzie się w sobotę 17 stycznia w godz. 11-20 w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie przy ul. Stefana kardynała Wyszyńskiego 10 w Tczewie.

Tego dnia spotkać tam będzie można wybitnych polskich żeglarzy, m. in. pierwszą kobietą na świecie, która samotnie opłynęła świat jachtem - Krystynę Chojnowską-Liskiewicz i tczewianina Macieja Sodkiewicza, pomysłodawcę i organizatora wypraw arktycznych, który dotarł jachtem najdalej na północ w historii polskiego żeglarstwa.

Spotkania z żeglarzami to nie wszystko, co czeka na miłośników żagli 17 stycznia w Tczewie. Podczas Święta Żeglarstwa obejrzeć będzie można wystawy prezentujące działalność Pomorskiego Związku Żeglarskiego oraz Polaków na Hornie. Niewątpliwą atrakcją będzie projekcja filmu „Jessica Watson. Prawdziwa odwaga” o najmłodszej żeglarce w historii, która samotnie opłynęła świat jachtem bez zawijania do portów. Film jest z lektorem, więc zapraszamy na niego całe rodziny.

Dzieci mogą zresztą skorzystać nie tylko z filmu. Największą, przygotowaną z myślą o nich, niespodzianką będzie zapewne symulator żeglarski, na którym będą mogły, pod okiem fachowca, poćwiczyć żeglowanie „na sucho”.

Finałem Święta Żeglarstwa będzie wieczorna Pomorska Gala Żeglarska, podczas której, jak co roku, ogłoszone zostaną i wręczone „Kryształowe Żagle” nagrody PoZŻ za największe osiągnięcia w żeglarstwie pomorskim w minionym roku.

PROGRAM

• godz. 11 – otwarcie

HOL

• godz. 11-20 – otwarty będzie punkt informacyjny dla uczestników Święta Żeglarstwa

SALA WYSTAWIENNICZA

• godz. 11-13.30, 15-18 – wystawy: PoZŻ w roku 2014, Polacy na Hornie

SALA NA PODDASZU

• godz. 11. 30 – spotkanie z Maciejem Sodkiewiczem
• godz. 15. 30 – spotkanie z Krystyną Chojnowską-Liskiewicz

SALA TARASOWA

• godz. 12-16 – żeglarstwo dla najmłodszych – żeglowanie „na sucho” na symulatorze żeglarskim Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku

SALA WIDOWISKOWA

• godz.13.30 – projekcja filmu „Jessica Watson. Prawdziwa odwaga”
• godz. 18 – Pomorska Gala Żeglarska
• godz. 20 – zakończenie

Wstęp na wszystkie wydarzenia (poza Pomorską Galą Żeglarską) wolny! Na Galę będzie można wejść tylko z zaproszeniami.

Organizatorzy: Prezydent Miasta Tczewa, Pomorski Związek Żeglarski
Patronat honorowy: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Partnerzy: Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, JachtFilm, Planete+, Henri Lloyd
Patronat medialny: Radio Gdańsk, TVP Gdańsk, Dziennik Bałtycki, Żagle, Naszemiasto.pl, TeTka.pl, Tcz.pl
Tagi: święto żeglarstwa, Tczew
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 June

"Club Med" bije rekord trasy Kadyks - San Salvador z wynikiem 10 dni, 14 godzin, 54 minuty, 43 sekundy (15,3 w). Poprzedni rekord należał do katamarana "Jet Services V" Serge Madeca.
niedziela, 18 czerwca 2000
rozpoczęły się 6. etapowe regaty, w których startowało 81 jachtów, 163 żeglarzy. W klasie Finn wygrał Czesław Marchaj, a sędzią regat był Bolesław Kowalski.
piątek, 18 czerwca 1954
Na łodzi o długości 9 m nazwanej "Great Western" amerykański rybak Howard Blackburn, wcześniej pozbawiony palców u rąk, wyruszył w samotny rejs z Gloucester w Stanach Zjednoczonych; dotarł do Gloucester w Anglii po 61 dniach żeglugi.
niedziela, 18 czerwca 1899