TYP: a1

Sukcesy młodych żeglarzy z MKŻ OPTI Kamień Pomorski

czwartek, 9 października 2014
Informacja prasowa
Zawodnicy MKŻ OPTI Kamień Pomorski z sukcesami zakończyli udział w dwudniowych regatach o Puchar Ziemi Goleniowskiej, które odbyły się w miniony weekend na jeziorze.Organizatorem regat był zaprzyjaźniony klub UKS Barnim Goleniów. Kamieńscy żeglarze zajęli bardzo wysokie miejsca we wszystkich grupach.

W grupie A, Mikołaj Silny uplasował się na miejscu 1, zaś Szymon Szymak zajął miejsce 4.
W grupie B: Maks Burdziej 2, Zuzia Dominikowska 3, Ania Marciniak 5.
W grupa C: regaty wygrał Kuba Marciniak, Olaf Moliński 3, Wiktoria Warzych 4, Kuba Moliński 5, Wiktor Stogowski 7. Trenerami MKŻ OPTI są Arek Lenkowski i Andrzej Gdowiak.

Warto wspomnieć iż klub MKŻ OPTI spośród 70 innych polskich klubów, zajął 6 miejsce w rankingu Drużynowego Pucharu Polski w klasie Optimist. Miejsce w tabeli uzyskuje się sumując punkty zdobyte przez czwórkę najlepszych zawodników w grupie A i B w całym sezonie.Gratulacje należą się zawodnikom i ich rodzicom i oczywiście trenerowi grupy A i B Arkowi Lenkowskiemu. Najmłodszych zawodników klubu trenuje od zeszłego roku trener Andrzej Gdowiak.

Aura sprzyja żeglowaniu, więc treningi na kamieńskim akwenie trwać będą póki pogoda na to pozwoli, a już w połowie listopada zawodnicy MKŻ OPTI wybierają się w cieplejsze rejony Europy, na zgrupowanie w Hiszpanii.


TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 4 June

Zmarł Kazimierz Klimaszewski, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, zasłużony działacz żeglarski, współzałożyciel Klubu Morskiego PTTK "Bryza", był jego pierwszym komandorem.
wtorek, 4 czerwca 1974
Zakończenie pierwszych załogowych regat dookoła świata Whitbread. Regaty w klasyfikacji wygrał jacht "Sayula II" (kpt. Ramon Carlin), chociaż pierwszy na mecie był "Great Britain II" (kpt. Chay Blyth). W regatach uczestniczyły polskie jachty "Otago" (kpt.
wtorek, 4 czerwca 1974
Na rafie w odległości 38 Mm od Australii tonie "Batavia".
poniedziałek, 4 czerwca 1629