TYP: a1

Startuje 7. edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej - PolSailing 2019

wtorek, 18 czerwca 2019
Informacja prasowa

W poniedziałek 17 czerwca rozpoczął się nabór do 7. edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej - PolSailing 2019. którego organizatorem jest Polski Związek Żeglarski, a Partnerem Głównym Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Sam program ruszy z początkiem wakacji, a pierwszą częścią, która go otwiera, będzie impreza „PolSailing Day”. Odbędzie się ona już w sobotę 22 czerwca w 18 ośrodkach (Bolesławiec, Częstochowa, Gdańsk x 2, Kalisz x 2, Kielce, Kraków, Lublin, Poznań, Sosnowiec, Szczecin, Świecie, Toruń, Warszawa x 2, Włocławek, Wrocław), które realizują, a tym samym zainaugurują u siebie program PolSailing 2019.

UWAGA!

Informujemy, że liczba miejsc dla uczestników w imprezie „PolSailing Day” 22 czerwca jest ograniczona do 100 bezpośrednio uczestniczących dzieci i aby w nim uczestniczyć, trzeba dokonać rejestracji, która jest możliwa od poniedziałku 17 czerwca. Na każdego uczestnika czekają atrakcje i nagrody.

Tego samego dnia rusza także możliwość zarejestrowania się do całego programu PolSailing, na podstawie którego uczestnik będzie mógł skorzystać z 15 godzin bezpłatnej edukacji żeglarskiej na łódce klasy Optimist (7-10 lat) lub desce z żaglem (9-12 lat). Uczestnicy zapoznają się z zasadami bezpieczeństwa nad wodą, nauczą się podstaw żeglowania, otrzymają materiały szkoleniowe – podręczniki „ABC Optimista” lub „ABC windsurfingu”, karty umiejętności, a na koniec certyfikat „Zdolnego Żeglarza”, jako motywacja do dalszego rozwoju.   

Ważną informacją jest to, że do obu wydarzeń potrzebne jest oddzielne zgłoszenie, więc jeśli ktoś zgłosił się do „PolSailing Day”, nie oznacza, że dokonał zgłoszenia do całego programu. Taka sama zasada dotyczy rejestracji w odwrotnej kolejności.

- Zgłoszenia do „PolSailing Day” (22 czerwca) można dokonać TUTAJ:

- Zgłoszenia do Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej - PolSailing 2019 można dokonać TUTAJ

- PZŻ we współpracy z MSiT oraz regionalnymi partnerami w postaci okręgowych związków żeglarskich oraz klubów, przygotował atrakcyjną ofertę poznania żeglarskiego świata, do którego zachęcamy wszystkich zainteresowanych. Zapraszam na pokład programu PolSailing 2019 - zachęca dr Tomasz Chamera - Prezes PZŻ.

Największy w Polsce, kompleksowy program wsparcia i popularyzacji żeglarstwa będzie realizowany na terenie całego kraju, w szczególności w ośrodkach regionalnych takich jak: Bolesławiec, Częstochowa, Gdańsk, Kalisz, Kielce, Kraków, Lublin, Poznań, Sosnowiec, Szczecin, Świecie, Toruń, Warszawa, Włocławek, Wrocław, gdzie odbywać się będą bezpłatne zajęcia na wodzie, adresowane do dzieci, które nie miały wcześniej styczności z żeglarstwem.

- Rusza 7. edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej - PolSailing. Przesyłam potrójne zaproszenie do żeglarskiego świata, do rozpoczęcia z nami wielkiej żeglarskiej przygody, a po szczegóły na naszą nową stronę www.polsailing.pl - mówi koordynator programu Maciej Szafran z Wydziału Rozwoju i Upowszechniania PZŻ.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.polsailing.pl oraz www.pya.org.pl . Zachęcamy również do śledzenia informacji na naszych kanałach mediów społecznościowych www.fb.com/polsailing .

Tagi: żeglarstwo
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 April

Wodowanie "Shamrock IV" - jachtu przygotowanego do walki o Puchar Ameryki; ostatni z serii jachtów o tej nazwie wystawianych przez około 30 lat do walki o Puchar przez sir Thomasa Liptona.
poniedziałek, 14 kwietnia 1930
W Kaliszu urodził się Stefan Szolc-Rogoziński, podróżnik, badacz Kamerunu, organizator dwóch wypraw do Afryki Zachodniej. Opublikował m.in. "Żeglugę wzdłuż Zachodniej Afryki na lugrze Łucja Małgorzata".
niedziela, 14 kwietnia 1861