TYP: a1

Sopot Catamaran Cup 2017

czwartek, 4 maja 2017
Informacja prasowa/UKS NAVIGO

W dniach 2-3 maja 2017 odbyły się regaty Sopot Catamaran Cup pierwsze regaty sezonu  zaliczane do Pucharu Polski 2017. Regaty zorganizował klub żeglarski UKS Navigo pod patronatem miasta Sopotu.

[t][/t] [s]Fot. Małgorzata Noetzel[/s]

W pierwszym dniu regat przed wyścigami zawodnicy na swoich dwukadłubowych jednostkach wzięli udział w relacjonowanej na żywo przez telewizję paradzie przy sopockim molo. Z molo oraz z plaży kibice mogli zobaczyć jak prezentują się zawodnicy i jakie prędkości osiągają na swoich jachtach.

Na starcie stanęło blisko 30 załóg z całej Polski. Zawodnicy rywalizowali w klasach: A-class, Hobie Cat 16 Spi, Open i F18.

Regaty te były ostatnim sprawdzianem dla Catamaran Youth Team Poland przed zbliżającymi się eliminacjami do Młodzieżowych Mistrzostw Świata ISAF. Natomiast dla zawodników A-class był to ważny sprawdzian przed Mistrzostwami Świata, które w tym roku odbędą się w Sopocie w dniach 19-26.08.2017.

[t][/t] [s]Fot. Małgorzata Noetzel[/s]

Pierwszego dnia regat warunki na wodzie były bardzo wymagające. Duża fala od morza, wiatr w porywach do 20 węzłów i niska temperatura to czynniki z którymi zawodnicy musieli sobie radzić rywalizując o jak najlepsze wyniki w trzech wyścigach rozegranych zgodnie z planem.

W poszczególnych klasach wyłonili się zdecydowani liderzy, którzy, jak się okazało następnego dnia, utrzymali swoje pozycje podczas rozegranych kolejnych trzech wyścigów. Drugiego dnia  wiatr osłabł do 8-12 węzłów, ale fala była nadal duża, co wymagało od zawodników stosowania odpowiedniej techniki na bardzo szybkiej jeździe z falą.

Na następne regaty katamaranów – „Trzy Mola”, zapraszamy do Sopotu już 10 i 11 czerwca

Pełne wyniki znajdują się tutaj: http://www.katamaran.sopot.pl/SCC%202017%20wyniki%20ko%C5%84cowe.pdf

 

Pierwsze III miejsca w poszczególnych klasach:

A-CLASS:

1.Jakub Surowiec

2. Maciej Żarnowski

3. Jacek Noetzel

 

HOBIE CAT 16:

1. Tymoteusz Cierzan, Oskar Niemira

2. Zuzanna Szadziul, Wojciech Kaczmarek

3. Maja Niemira, Szymon Cierzan

 

F-18:

1. Krzysztof Bassak, Piotr Siciński

2. Michał Surowiec, Jurek Białek

3. Arek Piernicki, Piotr Prusiecki

 

OPEN:

1. Jarosław Wachowiak, Marek Śmiglak

2. Paulina Kałuszyńska, Maciej Trocha

3. Kacper Surowiec, Alex Wysocki

 

Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO www.katamaran.sopot.pl  

Organizator Mistrzostw Świata A-class Sopot 2017 aclassworlds2017.pl

 

 

Tagi: regaty, Sopot, katamaran
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 September

Zmarł Dariusz Bogucki, konstruktor statków i jachtu "Gedania", kapitan jachtowy, uczestnik wielu wypraw oceanicznych i polarnych, pod żaglami opłynął Horn i dotarł za oba kręgi polarne. Był również znanym publicystą i pisarzem; m.in. autorem książek - "Is
niedziela, 22 września 2002
Na jachcie "Neo Vent" z Trinite-sur-Mer drogą na zachód wyruszył w okołoziemski rejs Pierre Auboiroux; podróż zakończył 29.08.1966 r., a trasa wiodła przez Atlantyk, Panamę, Markizy, Cieśninę Torresa, Indie, Suez i Saint Tropez.
wtorek, 22 września 1964
Zagłada żaglowca "Teaping"; zbudowany w 1863 r., był jednym z pierwszych kliprów kompozytowych, regularnie brał udział w Tea Races (1856-1871).
piątek, 22 września 1871