TYP: a1

Sopot Catamaran Cup 2016 w najbliższy weekend

wtorek, 26 kwietnia 2016
Informacja prasowa
W dniach 30.04. - 1.05. w Sopocie odbędzie się pierwsza impreza zaliczana do Pucharu Polski Katamaranów 2016 - regaty Sopot Catamaran Cup 2016. Regaty organizowane są przez Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO pod patronatem Miasta Sopotu oraz pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego.


Fot. UKS NAVIGO Sopot


W zawodach weźmie udział około 35 dwukadłubowych jednostek - będą to katamarany klas A, F-18, Hobie Cat 16 i Open. Planowane jest rozegranie 6 wyścigów dla każdej klasy.

Dla kadry regatowej juniorów klasy Hobie Cat 16 "Catamaran Youth Team Poland UKS NAVIGO Sopot" regaty te będą pierwszą imprezą eliminacyjną do Młodzieżowych Mistrzostw Świata ISAF 2016.
Szczególnie widowiskowo zapowiadają się wyścigi klasy A. Będą w niej startować należący do światowej czołówki polscy zawodnicy, którzy intensywnie trenują do czerwcowych mistrzostw świata w Holandii. Ich katamarany to najnowsze żeglarskie konstrukcje "latające" nad powierzchnią wody.

Regaty widoczne będą z sopockiego molo oraz z sopockich plaż. Start pierwszego wyścigu w sobotę i niedzielę o godzinie 11.30. W sobotę po wyścigach planowana jest parada katamaranów przy sopockim molo. Zapraszamy!

Tagi: regaty, katamarany, Sopot
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 April

W Warszawie odbywa się prezentacja projektu udziału Jarosława Kaczorowskiego w regatach mini Transat.
środa, 19 kwietnia 2006
Henry de Voogt otrzymuje paszport na rejs z Vlissingen do Londynu "w małej, samotnej łodzi, zupełnie samodzielnie, jedynie z pomocą Opatrzności Bożej".
czwartek, 19 kwietnia 1601