TYP: a1

Śląskie Targi Wiatr i Woda

wtorek, 9 października 2018
Informacja prasowa

3. edycja Śląskich Targów WIATR i WODA w Katowicach zbliża się wielkimi krokami. Targi odbędą się w Katowicach w dniach 12-14 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, przy placu Sławika i Antalla 1 w Katowicach.


Program Śląskie Targi WIATR i WODA to obok bogatej ekspozycji wystawców, także interesujący program wydarzeń towarzyskich: m.in. spotkanie anonsujące wyprawę kajakową „OLENIOK 2019” śladami Aleksandra Czekanowskiego, rozmowa z Krystianem Szypką o bezpieczeństwie uczestników morskich regat. Ponadto, Rafał Moszczyński opowie o przygotowaniach do samotnej wyprawy non stop dookoła świata a Szymon Kuczyński o samotnym rejsie non stop dookoła świata i o wokółziemskiej wyprawie Joanny Pajkowskiej wokół trzech groźnych Przylądków. Maciej Cylupa, organizator i pomysłodawca CARBONÓW, zaprezentuje laureatów pierwszej edycji Śląskich Nagród Żeglarskich. Zapraszamy na spotkanie z Jerzym Radomskim - kapitanem legendarnego jachtu „Czarny Diament”, laureatem CARBONÓW 2018 i kapitanem Arkadiuszem Wąsikiem z Fundacji „Czarny Diament” oraz na rozmowę z Kapitanem Krzysztofem Baranowskim o żegludze oceanicznej. 

Ponad 100 wystawców zaprezentuje podczas tegorocznej edycji Targów bogatą ofertę łodzi, jachtów oraz nowoczesnego sprzętu do uprawiania sportu i rekreacji na wodzie. Wśród wystawców znajdują się m.in. PARKER Poland, Power Boats Poland, Horyzont, Pro Kajak, Mazuria, V-Marine, GM Yachting, Śląskiej Organizacji Turystycznej, Balt Yacht, Northman, Multi Yachts, Sea Help. 

Redakcja magazynu „Żagle” wręczy w Katowicach Gwoździe Śląskich Targów WIATR i WODA - prestiżowe nagrody przyznawane produktom wyróżniającym się na Targach innowacyjnością, designem, jakością wykonania i funkcjonalnością. Redakcja ogłosi również nominacje w Konkursie „Jachtowy Produkt Roku”, organizowanym pod patronatem firmy KOTNIZ. Konkurs ma na celu wyłonienie najciekawszych, najbardziej innowacyjnych i przydatnych produktów, dostępnych na polskim rynku. Beneficjentami będą wszyscy wodniacy, dla których nominacje i nagrody mogą być cenną podpowiedzią przy dokonywaniu wyboru osprzętu i wyposażenia niezbędnego do uprawiania sportów wodnych. 

Targom towarzyszy Marine Industry Forum. Tematem przewodnim tegorocznej konferencji są innowacyjne autonomiczne jednostki pływające, nowy trend na światowym rynku, zarówno w segmencie komercyjnym, jak i wojskowym. Podczas spotkań i panelu dyskusyjnego, goście z kraju i zagranicy przybliżą uczestnikom ideę bezzałogowych jednostek oraz postarają się odpowiedzieć na pytanie czy polski przemysł jachtowy jest gotowy do produkcji jednostek bezzałogowych. 

Ponadto, eksperci rozmawiać będą o najnowocześniejszych napędach hybrydowych, panelach fotowoltaicznych oraz innowacyjnych napędach elektrycznych w żeglarstwie. 
 

Tagi: targi, Wiatr i Woda
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 24 June

W Gdańsku inauguruje działalność Narodowe Centrum Żeglarstwa; inicjatorem budowy i jego dyrektorem jest Krzysztof Zawalski, pracownik gdańskiej AWFiS.
niedziela, 24 czerwca 2007
Z Sankt Petersburga w rejs dookoła świata wypłynął "Kruzensztern".
piątek, 24 czerwca 2005
W Londynie powstaje Yacht Klub Polski.
czwartek, 24 czerwca 1982
W San Francisco po 406 dniach żeglugi żakończył samotny wokółziemski rejs na "Nord IV" Kpt. Andrzej Urbańczyk.
środa, 24 czerwca 1981
Rozpoczął rejs s/y "Magnolia" pod dowództwem Zdzisława Paski; żeglarze dotarli do Archangielska; powrót do Świnoujścia nastąpił 26.08.1975 r.
wtorek, 24 czerwca 1975
W Szczecinie zakończył wokółziemski rejs "Polonez" z Kpt. Krzysztofem Baranowskim na pokładzie. "Polonez" po starcie w regatach OSTAR wypłynął z Newport w rejs dookoła świata trasą wokół trzech przylądków. Po drodze Kapitan Krzysztof Baranowski opłynął Ho
niedziela, 24 czerwca 1973
W Głuszynie pod Poznaniem urodził się Paweł Edmund Strzelecki (zm. w 1873 r.), geograf, geolog i podróżnik, m.in. członek Royal Society w Londynie. Prowadził badania geologiczne w Appalachach, na Florydzie, w Meksyku, Brazylii, Urugwaju, Chile, na wyspach
sobota, 24 czerwca 1797