TYP: a1

S/y Kapitan Głowacki wygrał The Tall Ships Races 2014

poniedziałek, 4 sierpnia 2014
Żaglowiec flagowy Polskiego Związku Żeglarskiego s/y Kapitan Głowacki wygrał oba wyścigi w klasie A tegorocznych regat The Tall Ships Races i tym samym zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

Do załogi “Fryderyka Chopina” trafiły natomiast nagrody specjalne Communications Award i Friendship Trophy. Nagrodę za najlepsze wykorzystanie social media otrzymali Katarzyna Sałaban i Michał Bielski, również z “Fryderyka Chopina”.

The Tall Ships Races 2014 trasa

Tegoroczne regaty odbyły się na trasie Harlingen - Fredrikstad (I etap) i Bergen - Esbjerg (II etap).
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 July

Belg Jacques Rogge, w przeszłości znany finnista, uczestnik olimpiady i mistrzostw świata, został wybrany przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.
poniedziałek, 16 lipca 2001
Urodził się Mirek "Kowal" Kowalewski, znany polski szantymen.
sobota, 16 lipca 1955
W pierwszy rejs szkolny wypływa "Dar Pomorza".
środa, 16 lipca 1930
Wyruszył z Portsmouth w rejs dookoła świata Alec Rose na s/y "Lively Lady"; trasa prowadziła wokół Przylądka Dobrej Nadziei, Ocean Indyjski, wokół Przylądka Południowo-Wschodniego (Tasmania), Przylądka Horn, z powrotem do macierzystego portu.
niedziela, 16 lipca 1967
Urodził się Roald Amundsen, słynny norweski badacz polarny (zaginął bez wieści podczas lotu na Spitsbergen, spiesząc na pomoc Nobilemu, którego sterowiec "Italia" uległ katastrofie). Uczestniczył w słynnej wyprawie antarktycznej na statku "Belgica" (1897-
wtorek, 16 lipca 1872