TYP: a1

S/y Kapitan Głowacki wygrał The Tall Ships Races 2014

poniedziałek, 4 sierpnia 2014
Żaglowiec flagowy Polskiego Związku Żeglarskiego s/y Kapitan Głowacki wygrał oba wyścigi w klasie A tegorocznych regat The Tall Ships Races i tym samym zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

Do załogi “Fryderyka Chopina” trafiły natomiast nagrody specjalne Communications Award i Friendship Trophy. Nagrodę za najlepsze wykorzystanie social media otrzymali Katarzyna Sałaban i Michał Bielski, również z “Fryderyka Chopina”.

The Tall Ships Races 2014 trasa

Tegoroczne regaty odbyły się na trasie Harlingen - Fredrikstad (I etap) i Bergen - Esbjerg (II etap).
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 May

Z Jastarni do Władysławowa wyruszył zasłużony dla polskiego żeglarstwa s/y "Generał Zaruski"; po latach niszczenia w ośrodku w Jastarni zapadły decyzje i znalazły się środki na kapitalny remont jachtu.
piątek, 20 maja 2005
W Pucku zostaje wodowany ponton Arkadiusza Pawełka "Cena Strachu".
środa, 20 maja 1998
W Gdyni zakończył rejs Kpt. Henryk Jaskuła na s/y "Dar Przemyśla"; było to pierwsze polskie i trzecie w historii światowego żeglarstwa okrążenie świata bez zawijania do portów; rejs trwał 345 dni.
wtorek, 20 maja 1980
W Gdyni zmarł Karol Olgierd Borchardt, autor wielu książek marynistycznych, m.in. "Znaczy Kapitan".
wtorek, 20 maja 1986
Z zamiarem opłynięcia Islandii wypłynął z przystani JK Stoczni Gdańskiej s/y "Kismet" z Kpt. Wojciechem Orszlukiem. Żeglarze dotarli do stolicy Islandii, ale wielodniowy sztorm uniemożliwił opłynięcie wyspy dookoła. Jacht powrócił do Górek Zachodnich 22.0
czwartek, 20 maja 1965
W Valladolid umiera w zapomnieniu Krzysztof Kolumb, genueńczyk, który powszechnie uchodzi za odkrywcę Ameryki.
niedziela, 20 maja 1520