TYP: a1

Rywalizacja na Jeziorze Dąbie już za nami. Omega Floating Garden 2013

sobota, 24 sierpnia 2013
Informacja prasowa

Regaty rozegrane w klasach Omega Sport oraz Omega Standard zakończyły się przy dobrych wiatrach i blasku słońca.


W tegorocznej edycji imprezy udział wzięło aż 25 załóg – pięć w klasie Sport oraz 20 w klasie Standard. Zawodom towarzyszył odpowiednio mocny wiatr oraz piękne słońce. Szczecin zatem doskonale ugościł żeglarzy z całej Polski.

W regatach rozegrano 9 wyścigów, po których klasyfikacja kształtowała się następująco:


W klasie OMEGA SPORT
I miejsce – LKS Sława
II miejsce – JK Chalkos Lubin
III miejsce – PROCARD RACING

Pełna lista wyników TU

W klasie OMEGA STANDARD
I miejsce – BKŻ Bydgoszcz
II miejsce – AZS Uniwersytet Ekonomiczny
III miejsce – KSW Fregata

Pełna lista wyników TU

Szczególne podziękowania zawodnicy skierowali do komisji sędziowskiej pod przewodnictwem Tomasza Paterkowskiego, która w trakcie wyścigu elastycznie reagowała na sygnały od uczestników, dzięki czemu, jak zgodnie stwierdzili wszyscy, rywalizacja była jeszcze lepsza i dała zawodnikom dużo satysfakcji.

Uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami oraz pucharami, upominkami od Centrum Żeglarskiego oraz Związku Miast i Gmin Morskich. Nagrody w postaci bonów ufundowała Szczecińska Szkoła pod Żaglami, a wsparł sklep Bakista.

Cieszymy się, że tak wiele osób odwiedziło w ten weekend przystań, nie zabrakło zarówno zawodników, jak i odwiedzających. Miło nam było gościć zawodników wraz z rodzinami i przyjaciółmi na ognisku, które w sobotę od popołudnia przeciągnęło się do wieczora. Zapraszamy do Szczecina na gościnne dla żeglarzy Jezioro Dąbie.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 January

Rozpoczął się w Krakowie X Festiwal Piosenki Żeglarskiej Shanties 91; Grand Prix tego festiwalu zdobył zespół "Stare Dzwony".
poniedziałek, 21 stycznia 1991
Urodził się Tadeusz Adamowicz (zmarł w marcu 1980 r.) - instruktor Ośrodka Szkolenia Morskiego w Jastarni i Centralnego Ośrodka Żeglarskiego PZŻ w Trzebierzy. Autor znanej książeczki pt. "Komendy Żeglarskie".
sobota, 21 stycznia 1922