TYP: a1

Ruszajcie na morze – za darmo

wtorek, 6 czerwca 2017
Dariusz Olejniczak

Pomorski Związek Żeglarski zaprasza wszystkich chętnych do udziału w bezpłatnych rejsach po Zatoce Gdańskiej jachtem „Baltic Star”. Żeglarskie wyprawy odbywać się będą w ramach dorocznego Święta Morza, a także prowadzonego przez Pomorski Związek Żeglarski, projektu „Pomorze na Morze”. W dotychczasowych siedmiu edycjach akcji wzięły udział cztery tysiące osób.

[t][/t] [s]Fot. Archiwum PoZŻ[/s]

W dniach 23-25 czerwca (od piątku do niedzieli) jacht wypływać będzie z gdyńskiej mariny w godzinach: 8, 10.20, 12.40 i 15. Na pokładzie zmieszczą się jednorazowo 22 osoby, a każdy rejs trwać będzie ok. 2 godzin. Wszyscy uczestnicy otrzymają specjalne certyfikaty. 

Z oferty skorzystać mogą za darmo wszyscy chętni, ale należy pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona. Żeby wypłynąć w morze z załogą „Baltic Star” wystarczy w godz. 8-16 od poniedziałku do piątku, zadzwonić pod nr tel. 695-111-180. Zapraszamy!

 

„Baltic Star” to jeden z najstarszych polskich, drewnianych oldtimerów. Zbudowany w Darłowie, w 1947 r., z drewna dębowego  jako kuter rybacki, po kilkukrotnych zmianach armatorów i portów macierzystych, ostatecznie został wycofany z połowów pod koniec lat 70., w związku z wymianą polskiej floty rybackiej na jednostki stalowe. W latach 80., poddany drobnym zmianom, rozpoczął jako „Makler”, pływanie rekreacyjne. W roku 1997 został gruntownie przebudowany i od tej pory jako „Baltic Star” pływa po Morzu Bałtyckim i Północnym, uczestnicząc m.in. w zlotach żaglowców i oldtimerów . Od listopada 2014 stacjonuje w Gdańsku, cały czas poddawany jest zabiegom konserwatorskim. Podczas ostatniej zimy otrzymał nowy maszt i olinowanie stałe.

Święto Morza w Gdyni odbędzie się w tym roku po raz piąty. PoZŻ jest jednym z jego organizatorów.

Więcej informacji o tegorocznym Święcie Morza:

http://gdynia.pl/mieszkaniec/swieto-morza,7220/swieto-morza-2017,485225%20

 

Tagi: rejs, Pomorze, Baltic Star
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 April

Bruno Peyron na "Commodore Explorer" zakończył w Breście rejs dookoła świata z wynikiem 79 dni.
wtorek, 20 kwietnia 1993
Na rynku wydawczniczym ukazał się pierwszym numer magazynu "Yachting World".
piątek, 20 kwietnia 1894