TYP: a1

Rozpoczęcie sezonu klasy Nautica 450

poniedziałek, 10 czerwca 2013
Informacja prasowa
Rozpoczęcie sezonu klasy Nautica 450 nastąpiło 25-26 maja na pięknie położonym zalewie Pogoria III w Dąbrowie Górniczej. Dzięki niebywałej gościnności Jacht Klubu Pogoria III i świetnej organizacji Inter Pucharu Zagłębia 2013 zaliczamy te zawody do bardzo udanych!

Załogi o różnym poziomie doświadczenia rywalizowały zaciekle w sumie siedmiu wyścigach. Niespodzianką może być fakt, że dotychczasowy Mistrz Polski z 2012 roku, Paweł Nawrocki, zajął trzecie miejsce, wyprzedzony przez debiutanta w tej klasie – Ireneusza Kurowskiego. Pierwsze miejsce z przewagą ośmiu punktów zajęli Jarosław Wróblewski i Mateusz Żmudziński.

Emocje jakie towarzyszyły nam w Dąbrowie Górniczej z pewnością powtórzą się już niebawem w Poznaniu, gdzie 15 – 16 czerwca odbędą się Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania organizowane przez Jacht Klub „Mewa”. Na czarnego konia zawodów typowany jest Witold Małecki z załogą jachtu POL 20, który na pewno popisze się wyborną znajomością Jeziora Kierskiego, bo jest członkiem lokalnego jacht klubu.

Będzie również możliwość wynajęcia łódki i spróbowania swoich sił na Nautice 450 w rywalizacji z pozostałymi załogami. Po więcej informacji zapraszamy na info@nauticaboats.pl.

Zespół Nautica
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 7 July

"Geronimo" bije rekord dookoła Australii (17 dni, 13 godzin, 32 minuty, 39 sekund).
czwartek, 7 lipca 2005
Na Oceanie Południowym zaginął podczas regat Vendee Globe Gerry Roufs na "Groupe LG".
poniedziałek, 7 lipca 1997
Z kanadyjskiego portu Victoria na Pacyfik wyruszył Kanadyjczyk Jon Claus Voss na jachcie o nazwie "Tilikum"; po przepłynięciu trzech oceanów zakończył podróż w Londynie.
niedziela, 7 lipca 1901
"Mari Cha IV" bije rekord przejścia trasy San Francisco - Hawaje z czasem 5 dni, 5 godzin, 43 minuty, 30 sekund.
środa, 7 lipca 2004
W Greenwich królowa Elżbieta II nadaje tytuł szlachecki Francisowi Chichesterowi.
niedziela, 7 lipca 1968