TYP: a1

Relacja z Regat Jakubowych w Wągrowcu

czwartek, 31 lipca 2014
Informacja prasowa | Jarek Bazylko
Pierwsze jachty do Wągrowca na Regaty Jakubowe stawiły się już przed godz. 16 w piątek. Na gości czekało ognisko z kiełbaską oraz zespół z muzyką szantową.

Regaty Jakubowe w Wągrowcu

W sobotę uroczystego otwarcia regat dokonał burmistrz Wągrowca, pan Grzegorz Kamiński. Punktualnie o godz 11:30 odbył się start do pierwszego wyścigu. Przy bardzo trudnych warunkach wiatrowych, stale zmieniającym się kierunku wiatru udało się rozegrać 4 biegi. Oczywiście nie obyło się bez wywrotek na trasie, ale sprawna drużyna WOPR ze Żnina bardzo szybko uporała się z wywróconymi jednostkami. Na krótko przed planowanym koncertem zespołu "Bez Paniki", nad jezioro Durowskie nadciągnęła krótka, ale intensywna burza z silnymi porywami wiatru, które wywróciły dwie omegi zacumowane przy bojkach. Po przejściu nawałnicy rozpoczął się koncert zespołu szantowego "Bez Paniki", który trwał do późnych godzin nocnych. Następnego ranka wszyscy oczekiwali na kolejne biegi. Oczywiście i tego dnia pogoda nie zawiodła i przy pełnym słońcu udało się rozegrać trzy biegi.

Bardzo emocjonująco wyglądała rywalizacja w klasach T3, gdzie ostatecznie wygrał Mirosław Czech przed Marcinem Woźniakiem i zwycięzcą regat z ubiegłego roku, Mirosławem Sztubą. Mirek bo zakończeniu regat powiedział "Pływam na tym jeziorze od wielu lat, ale ciągle mnie zaskakuje". Nie tylko on miał problemy z cały czas zmieniającym się kierunkiem wiatru. W klasie T2 pewnie wygrał Tomasz Szychowiak, a w T1 Marek Ciechanowicz. Niestety swojej sobotniej pozycji lidera w klasie Omega nie utrzymał Mariusz Kaźmierczak, który ostatecznie zajął czwarte miejsce. Regaty w klasie Omega wygrał Tomasz Siwiński, który dobrze zna akwen jeziora Durowskiego z poprednich regat.

W klasie otwarto pokładowej zwyciężył Michał Gmaj przed jednymi z najstarszych uczestników regat Jerzym Zanto - bosmanem miejscowego Klubu Żeglarskiego Neptun Wągrowiec i Wiesławem Zanto z Ogniwa Wągrowiec. W sumie na starcie regat stawiło się 36 jednostek i 96 uczestników. Członkowie Klubu Żeglarskiego Neptun Wągrowiec dziękują wszystkim uczestnikom za przybycie, a sponsorom za okazane wsparcie.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 September

W Southamton wystartowała kolejna (ósma) edycja załogowych regat dookoła świata, tym razem pod nazwą The Volvo Ocean Race Round the World.
niedziela, 23 września 2001
W Łebie zakończył okołoziemski rejs Kapitan Krzysztof Baranowski na s/y "Lady B" (ex "Wojewoda Pomorski"); Kapitan Krzysztof Baranowski stał się tym samym pierwszym Polakiem, który dwukrotnie samotnie okrążył kulę ziemską pod żaglami.
sobota, 23 września 2000
Odbył się chrzest "Daru Przemyśla", na którym Henryk Jaskuła opłynął kulę ziemską w rejsie non stop.
czwartek, 23 września 1976
W Olsztynie powołano do życia oddział Yacht Klubu Polski.
poniedziałek, 23 września 1946
Sejm uchwalił ustawę o budowie portu w Gdyni.
sobota, 23 września 1922