TYP: a1

Regaty zimą? Dlaczego nie!

sobota, 30 października 2010
Weronika Morys

15 listopada rozpoczną się wirtualne regaty w ramach turnieju Zimowa Pętla Mazur. Turniej, który potrwa do 7 grudnia, organizowany jest przez VSK-Polska we współpracy z Fundacją Pętli Mazurskiej. Regaty rozgrywane będą na wirtualnych akwenach Wielkich Jezior Mazurskich z wykorzystaniem gry Virtual Skipper 5.


Pomysł turnieju powstał w celu promowania projektu Wielkiej Pętli Mazurskiej oraz zaprezentowanie klubu VSK-Polska szerszemu gronu żeglarzy. VSK-Polska jest klubem żeglarzy, którzy oprócz pływania na prawdziwej wodzie realizują swoją pasję rywalizując w wirtualnych regatach na różnych akwenach świata.


Turniej będzie trwał 3 tygodnie i składać się będzie z 3 etapów: kwalifikacji (2 tygodnie) oraz półfinałów (2 dni) i finałów (1 dzień). Do startu uprawnieni są wszyscy zawodnicy, którzy sa zarejestrowani na stronie www.vsk-polska.com oraz dokonają zapisu do turnieju Zimowa Pętla Mazur do 13 listopada.

Zimowa pętla mazurInstalacja symulatora Virtual Skipper 5


Rejestracja na portalu VSK-Polska


Do pobrania instrukcja żeglugi.pdf oraz zawiadomienie o regatach.pdf.

Źródło: Virtual Skipper Polska, www.vsk-polska.com oraz Fundacja Pętla Mazurska, www.petlamazurska.org.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 March

W Sosnowcu urodził się Jerzy Porębski, znany szantymen, autor i kompozytor piosenek żeglarskich, jeden z członków zespołu "Stare Dzwony".
czwartek, 23 marca 1939
Został rozstrzelany w obozie koncentracyjnym Stutthof Tadeusz Ziółkowski, animator wychowania morskiego w Wolnym Mieście Gdańsk; w Polskim Klubie Żeglarskim organizował pierwsze kursy żeglarskie dla drużyn młodzieży akademickiej.
sobota, 23 marca 1940