TYP: a1

Regaty z cyklu PPJK na Jeziorze Roś

wtorek, 26 czerwca 2012
Informacja prasowa
W ostatni weekend, przy pięknej pogodzie, po raz pierwszy na Jeziorze Roś odbył się Puchar Polski Jachtów Kabinowych. Regaty zostały rozegrane w klasach: T-1, T-2, T-3, Skippi 650.

To był naprawdę emocjonujący, żeglarski weekend. Przepiękna sceneria Jeziora Roś, kameralna atmosfera i nie lada widowisko sprawiło, że weekend 23-24 czerwca można zaliczyć do naprawdę udanych. Pogoda zrobiła swoje. Nie brakowało wiatru i słońca. Siła wiatru momentami dochodziła do 4 w skali Beauforta. Zmagania żeglarzy były prawdziwym wyczynem, a dla miłośników żeglarstwa oglądających wyścigi z lądu, było to widowisko na miarę światowych imprez.

W pierwszy dzień, przy dość silnym wietrze odbyły się 4 wyścigi. W sobotni wieczór, przy grillu odbył się koncert szantowy. Można było dobrze zjeść, napić się i pośpiewać. Świetna impreza była doskonałym zwieńczeniem naprawdę udanego żeglarskiego dnia.

W niedzielę, już przy łagodniejszym wietrze, odbyły się kolejne 2 wyścigi, w tym long distance. W niedzielę też zwycięzcy odebrali swoje trofea, w tym główną nagrodę Puchar Burmistrza Miasta Pisz.

To pierwsza tego typu impreza na Jeziorze Roś. Pierwsza, ale nie ostatnia. We wrześniu to właśnie tu odbędzie się finał Pucharu Jachtów Kabinowych. Wkrótce będą przyjmowane zgłoszenia na tą właśnie imprezę. Organizatorem, tak jak i w tym przypadku, będą Wrota Mazur. Tu również będzie biuro regat.

Wrota Mazur to przepięknie położone miasteczko portowe, w południowym krańcu Kanału Jeglińskiego, łączącego Jezioro Roś z Jeziorem Seksty i Śniardwy. Miejsce doskonale przygotowane do przyjęcia żeglarzy. Czeka tu 150 miejsc postojowych (docelowo będzie 300), 30 jachtów do czarterów i szkoleń.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 July

Wyruszył w okołoziemski rejs s/y "Asterias" ze zmieniającymi się załogami ze Śląskiego Yacht Clubu ZSP-PTTK, m.in. z opłynięciem Hornu (29.03.1988 r.).
poniedziałek, 13 lipca 1987
W Bridgetown na Barbados kończy się rejs tratwy "Ra II" Thora Heyerdahla (start 17 maja z Safi).
poniedziałek, 13 lipca 1970
W Gdyni podniesiono banderę na statku szkolnym "Dar Pomorza"; statek pływał pod polską banderą do 1981 r., a obecnie pełni funkcję statku muzeum.
niedziela, 13 lipca 1930