TYP: a1

Regaty o Puchar STS Generał Zaruski "Zaruski Cup"

wtorek, 9 lipca 2013
Informacja prasowa
W tegorocznym sezonie żeglarskim Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku proponuje wszystkim żeglarzom nową, cykliczną imprezę - Regaty o Puchar STS Generał Zaruski - Zaruski Cup. Odbędzie się ona w dniach 13-14 lipca 2013 roku na akwenie Zatoki Gdańskiej, a portem goszczącym flotę jachtów będzie Marina Gdańsk. Zostaną one rozegrane w klasach KWR, ORC oraz OPEN – jachtów turystycznych.

Celem imprezy jest przede wszystkim promocja samego żaglowca i projektu jego odbudowy oraz jego misji i ideologii za nim podążającej. Dodatkowo istotnym elementem jest promocja Miasta Gdańska jako miasta przyjaznego żeglarzom oraz promocja i ugruntowanie pozycji MOSiR w Gdańsku jako silnego i solidnego partnera środowiska żeglarskiego i dobrego organizatora imprez żeglarskich.

Wydarzenie nawiązywać będzie do najlepszej imprezy 5-lecia Pucharu Zatoki Gdańskiej czyli Regat o Puchar Mariny Gdańsk, również organizowanych przez MOSiR Gdańsk. O profesjonalizm regat zadba zespół sędziowski pod wodzą p. Barbary Grabarz. Trasa zostanie ustawiona w najbliższej odległości od Mola Gdańsk tak, by wszyscy zebrani na nim oraz pobliskich kąpieliskach mieli możliwość przyjrzenia się zawodom. Niezwykle istotnym elementem będzie również obecność samego żaglowca STS Generał Zaruski, na którym zlokalizowana będzie komisja sędziowska i który będzie również wyznaczał linię startu oraz mety poszczególnych wyścigów. Przebieg rywalizacji na bieżąco będzie komentował z plaży w Brzeźnie Władysław Cebula.

Dla wszystkich uczestników przygotowane zostały specjalne atrakcje:
 • Po zmaganiach w sobotę 13 lipca 2013 o godzinie 18 rozpocznie się koncert szantowy przy burcie STS Generał Zaruski zacumowanego przy nabrzeżu Centralnego Muzeum Morskiego na Ołowiance.
 • Organizatorzy przewidzieli również poczęstunek dla wszystkich załóg. Od godziny 22 swoje progi otwiera dla żeglarzy Klub Morza Zejman, gdzie Żeglarskie After Party, przy dźwiękach muzyki i smacznym jedzeniu, trwać będzie do późnej nocy.
 • Dla zwycięzców w poszczególnych klasach przygotowane są już unikatowe puchary z wizerunkiem STS Generał Zaruski. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w niedzielę 14 lipca o godzinie 18 również na burcie żaglowca.
Ponadto do zwycięzców grup w klasach KWR – grupa I oraz KWR – grupa II trafią specjalne okolicznościowe puchary ufundowane przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, patrona żaglowca STS Generał Zaruski.

Kilka słów o przygotowanych nagrodach. Ich lista jest naprawdę zachęcająca, a będą to oprócz unikatowych pucharów m.in:
 • Specjalistyczna odzież żeglarska – ufundowana przez firmę HENRI LLOYD
 • Talony na prace żaglomistrzowskie oraz torby żeglarskie – ufundowane przez firmę SAIL SERVICE
 • Atrakcyjne torby i plecaki żeglarskie – ufundowane przez firmę CODE ZERO
 • Zestaw gadżetów – ufundowany przez OZOSHI RACING
 • Vouchery do restauracji – ufundowane przez RESTAURACJĘ NOVA PIEROGOVA
 • Voucher do restauracji – ufundowany przez RESTAURACJĘ BROVARNIA
 • Bluza żeglarska – ufundowanae przez POMORSKI OKRĘGOWY ZWIĄZEK ŻEGLARSKI
 • Encyklopedie Gdańska – ufundowane przez FUNDACJĘ GDAŃSKĄ
 • Zestawy upominkowe – ufundowane przez T-MOBILE
Organizatorami regat są: MIASTO GDAŃSK, MOSiR GDAŃSK, przy współpracy z GDAŃSKĄ FEDERACJĄ ŻEGLARSKĄ i POMORSKIM OKRĘGOWYM ZWIĄZKIEM ŻEGLARSKIM
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 24 March

W Goraju urodził się kapitan Kazimierz Jurkiewicz, wieloletni komendant żaglowca "Dar Pomorza".
niedziela, 24 marca 1912
Ferdinand Laeisz zakłada w Hamburgu firmę żeglugową FL.
środa, 24 marca 1824
Z Portsmouth wyrusza "Pandora" - okręt pościgowy za buntownikami z "Bounty".
czwartek, 24 marca 1791
W Oporto urodził się Henryk Żeglarz.
czwartek, 24 marca 1394