TYP: a1

Regaty o Puchar Komandora YKP Kraków

środa, 22 października 2014
Informacja prasowa | Maciej Sierzputowski
Już w najbliższą sobotę odbędą się krakowskie regaty na Wiśle w Mogile. Tegoroczna impreza organizowana będzie w ramach obchodów 90-lecia Yacht Klub Polski oraz zakończenia sezonu Krakowskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Ponadto jak co roku zawodnicy będą rywalizować o Puchar Komandora Yacht Klub Polski Kraków.

Regaty na Wiśle YKP Kraków

Będzie to święto żeglarstwa i zapewne ostatnia okazja do startów w tym roku. Swój udział zapowiedzieli już czołowi żeglarze, którzy reprezentowali przez cały sezon region małopolski na centralnych imprezach. Zawodnicy będą startować na klasach jedno- oraz dwuosobowych. Na przystani Yacht Klub Polski Kraków w Mogile od 10:00 odbędą się dla wszystkich chętnych pokazy przygotowania łódek do zejścia na wodę, konkursy z nagrodami. Pierwsze halsy na wodzie będzie można przećwiczyć z najlepszymi zawodnikami i pod okiem profesjonalnych trenerów. O godzinie 12 rozpocznie się uroczystość, na której Krakowski Okręgowy Związek Żeglarski podsumuje sezon 2014. Dalszy ciąg imprezy to już rywalizacja sportowa, która będzie trwać aż do niedzieli. Organizator dla najlepszych zawodników przewidział cenne nagrody. Całe wydarzenie odbywa się w ramach programu Wisła Jesienią, który jest wspierany przez Urząd Miasta Krakowa.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 November

Zmarła Danuta Zjawińska - od 1948 r. pracownik, a później kierowniczka biura PZŻ w Warszawie. W latach odrodzenia polskiego żeglarstwa po 1956 r. należała do animatorów polskiego żeglarstwa. Była kimś zaufanym i serdecznie bliskim, nie odmawiając pomocy p
niedziela, 25 listopada 1990
W Szczecinie umiera Konstanty Maciejewicz, pochowany na szczecińskim Cmentarzu Centralnym.
sobota, 25 listopada 1972
Zakończyła swój samotny rejs (przejście kobiece przejście Atlantyku) Ann Davison na jachcie "Felicity Ann", angielska dziennikarka. Żeglowała z angielskiego Plymouth, poprzez Wyspy Kanaryjskie, Antiguę do Nowego Jorku.
środa, 25 listopada 1953
Do San Lucar dopływa statek Krzysztofa Kolumba wracając z ostatniej wyprawy do Ameryki.
poniedziałek, 25 listopada 1504