TYP: a1

Regaty o Puchar Generała Zaruskiego

wtorek, 8 lipca 2014
Informacja prasowa
Regaty "Zaruski Cup" swoją pierwszą odsłonę miały w 2013 roku. Nawiązują do najlepszej imprezy 5 lecia Pucharu Zatoki Gdańskiej, czyli Regat o Puchar Mariny Gdańsk, również organizowanych przez MOSiR Gdańsk. Ideą przyświecającą powstaniu imprezy jest przede wszystkim promocja samego żaglowca i projektu jego odbudowy oraz jego misji i ideologii za nim podążającej. Dodatkowo istotnym elementem jest promocja Miasta Gdańska, jako miasta przyjaznego żeglarzom.

Tegoroczne zmagania żeglarzy w ramach "Zaruski Cup" odbędą się w dniach 12-13 lipca. Trasa będzie wytyczona od molo w Brzeźnie do molo w Sopocie. Zaplanowana została tak, by wszyscy widzowie na plaży oraz na molo mieli możliwość przyjrzenia się zawodom z bliska. Niezwykle istotnym elementem będzie również obecność samego żaglowca STS Generał Zaruski, na którym zlokalizowana będzie komisja sędziowska i który będzie również wyznaczał linię startu oraz mety poszczególnych wyścigów. Przebieg rywalizacji na bieżąco będzie komentował z plaży w Brzeźnie profesjonalny spiker.

Nie zabraknie oczywiście atrakcji dla załóg oraz widzów. Organizatorzy zapraszają do gdańskiej mariny w sobotę, gdzie odbędą się koncerty szantowe, konkurs wiedzy o żaglowcu STS Generał Zaruski, konkursy przygotowane przez Garnizon Gdańsk. Będzie można również obejrzeć filmy, których bohaterem będzie jednostka flagowa Miasta Gdańska. Sobotni wieczór zakończy się tradycyjnie biesiadą w Klubie Morza Zejman. Imprezę zakończy w niedzielne popołudnie ceremonia wręczenia pucharów oraz atrakcyjnych nagród dla zwycięzców oraz uczestników regat. Zapraszamy widzów i kibiców do mariny 13 sierpnia, o godzinie 19.

Regaty odbędą się w następujących klasach:

 • ORC - grupa I /GPH do 650/; grupa II /GPH 650,1 i powyżej/
 • KWR - grupa I /jachty o dł. całkowitej kadłuba powyżej 9 m/; grupa II / jachty o dł. całkowitej kadłuba do 9 m/
 • klasa open (turystyczna) – grupa I /jachty bez świadectwa pomiarowego do 9m dł./; grupa II/ jachty bez świadectwa pomiarowego powyżej 9 m dł/.

Program regat:

 • piątek /11.07/ 17.00 – 21.00 - rejestracja zgłoszeń
 • sobota /12.07/ 11.00 – 16.00 - wyścigi
 • niedziela /13.07/ 11.00 – 16.00 - wyścigi
 • 19.00 - zakończenie regat

Program imprez w Marinie Gdańsk /sobota/

 • 17.00- 21.00 - koncerty szantowe
 • 21.00- 21.30 - konkurs wiedzy o STS Generał Zaruski
 • 21.30- 22.00 - konkursy z nagrodami animowane przez Garnizon Gdańsk
 • 22.00 - filmy o STS Generał Zaruski
 • Od 22.00 - biesiada w Klubie Morza Zejman

ORGANIZATORZY: Miasto Gdańsk, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku


PARTNERZY: Brovarnia Hotel Gdańsk, Nova Pierogova, Eljacht, Centralne Muzeum Morskie, Grupa Zdunek, Żegluga Gdańska, Akademia Żeglarstwa Topsail, Yacht Film, Klub Morza Zejman Gdańsk, Pomorski Związek Żeglarski, Hevelius- agencja ochrony, Basia Ritz – restauracja


PATRONAT: Radio Gdańsk, trojmiasto.pl

 

Zawiadomienie o regatach Zaruski Cup

Formularz zgłoszeniowy Zaruski Cup

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 10 July

Wystartował w regatach Chicago-Mackinac Race 1999 polonijny jacht "Gemini". Był pierwszym jachtem zbudowanym w Polsce, który wziął udział w regatach Chicago-Mac. Załogę prowadzoną przez Andrzeja W. Piotrowskiego stanowili żeglarze polonijni z Chicago i ok
sobota, 10 lipca 1999
W pierwszy rejs wypływa "Dar Młodzieży".
sobota, 10 lipca 1982
W Kopenhadze miało miejsce rozpoczęcie kolejnej edycji "Operacji Żagiel", skąd flotylla statków i jachtów żaglowych pożeglowała do Gdyni, gdzie odbyły się główne imprezy towarzyszące. Pierwszy na mecie w Gdyni w klasie żaglowców był "Towariszcz".
środa, 10 lipca 1974