TYP: a1

Radek Furmański mistrzem świata juniorów w windsurfingu

wtorek, 28 października 2014
Informacja prasowa
W trakcie rozgrywanych w amerykańskim Clearwater u wybrzeży Florydy mistrzostw świata juniorów najlepszym zawodnikiem w olimpijskiej klasie RS:X okazał się Radek Furmański. To już kolejny sukces polskiego zawodnika, będącego członkiem Volvo Youth Saling Team Poland, który wcześniej zdobył złoty medal mistrzostw Europy.

Radek Furmański

Zwycięstwo nie przyszło polskiemu zawodnikowi bez problemów. Przed ostatnim wyścigiem zajmował drugie miejsce, tuż za Mattią Cambonim z Włoch. Ostatecznie to jednak Radek Furmański okazał się lepszy, przypływając do mety jako pierwszy w podwójnie punktowanym etapie medalowym. Dzięki temu to właśnie zawodnik reprezentujący Volvo Youth Saling Team Poland mógł ostatecznie cieszyć się ze złotego medalu i tytułu mistrza świata juniorów w olimpijskiej klasie RS:X. Zwycięstwo w Clearwater to kolejny sukces Furmańskiego, który w lipcu bieżącego roku w tureckim Cesme wywalczył złoty medal mistrzostw Europy juniorów.

W mistrzostwach brała udział również inna reprezentantka Volvo Youth Saling Team Poland – Zuzanna Czuryło, której niewiele zabrakło by cieszyć się z miejsca na podium. Ostatecznie ukończyła ona mistrzostwa na 5. pozycji.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy ducha walki, a naszemu młodemu mistrzowi życzymy kolejnych sukcesów na wodzie!

Wspieranie sportu jest jednym z elementów strategii Volvo Auto Polska. Firma aktywnie angażuje się przede wszystkim w działalność żeglarską poprzez wspieranie wydarzeń takich jak Volvo Gdynia Sailing Days czy Volvo Ocean Race. Wraz z Polskim Związkiem Żeglarskim Volvo Auto Polska stworzyło również projekt Volvo Youth Sailing Team Poland, wspierający młodych polskich żeglarzy. Jest to inwestycja w zawodników, którzy w przyszłości mogą reprezentować Polskę na igrzyskach olimpijskich.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 4 March

Na warszawskim cmentarzu pożegnano Kpt. Jana Kolańskiego, doświadczonego i znanego działacza oraz instruktora żeglarstwa, byłego kierownika wyszkolenia żeglarskiego ośrodka w Trzebieży i wieloletniego egzaminatora Centralnej Kapitańskiej Komisji Egzaminac
poniedziałek, 4 marca 2002
Rozpoczęto budowę żaglowca "Dar Młodzieży", który wkrótce miał zastąpić wysłużony "Dar Pomorza".
środa, 4 marca 1981
Urodził się Bolesław Kowalski, jeden z największych polskich żeglarzy, m.in. prowadził wyprawę na s/y "Śmiały" do Ameryki Południowej, wyprawę "Koral" na Morze Czerwone, dzisiaj senior żeglarstwa polskiego, autor wielu artykułów umieszczanych w prasie żeg
niedziela, 4 marca 1928
Zmarł Georgij Siedow (ur. w 1877 r.), rosyjski żeglarz i hydrograf, badacz Arktyki, w latach 1912-1914 kierował wyprawą do bieguna północnego, zmarł z wyczerpania w pobliżu Wyspy Rudolfa, 900 km od bieguna.
środa, 4 marca 1914
Urodził się Ryszard Langer, konstruktor jachtów, działacz żeglarski.
sobota, 4 marca 1893