TYP: a1

Przemysław Tarnacki z tytułem Mistrza Polski

poniedziałek, 23 września 2019
Informacja prasowa

Zakończyły się Otwarte Mistrzostwa Polski w Match Racingu organizowane przez Polish Match Tour. W zmaganiach na jeziorze Dąbie udział wzięło 12 zespołów z Danii, Estonii, Francji, Holandii, Szwajcarii i Polski. W klasyfikacji generalnej wygrali Francuzi, ale tytuł Mistrza Polski odzyskał po 5 latach Przemysław Tarnacki.

[t][/t] [s]Fot. Gwidon Libera, www.polishmatch.pl[/s]

W piątek i sobotę rozegrano 66 wyścigów w ramach rundy eliminacyjnej w formule „każdy z każdym”. Słaby początek zanotowali dwaj sternicy z czołowej 10 rankingu Pucharu Świata -  Patryk Zbroja przegrywając 3 pierwsze wyścigi i Mati Sepp przegrywając 2. Najlepiej pływał Przemek Tarnacki i Jeppe Borch, którzy nie przegrali żadnego wyścigi pierwszego dnia. W sobotę, pogoń za czołówką zaczął Patryk Zbroja, ale mimo wygrania 3 wyścigów awansował jedynie na 7 miejsce, ostatnie premiowane jednak awansem do ćwierćfinałów. Bezbłędnie pływał Sepp, wygrywając wszystkie pozostałe wyścigi i awansował prosto do półfinałów. Do ćwierćfinałów awansowali Borch, Francuz Mesnil, Tarnacki, Van Beek z Holandii i Emil Kjaer z Danii. Pozostałe polskie załogi niestety były tłem rywalizacji czołowych załóg światowego rankingu. Najlepiej z nich wypadł Igor Tarasiuk zajmując 8 miejsce i 3 w klasyfikacji Polaków, przed Szymonem Szymikiem, Rafałem Sawickim i Krzysztofem Małeckim.

 

Brak wiatru w sobotę popołudniu i niedzielę rano, zmusił organizatorów do anulowania ćwierćfinałów i przejścia od razu do półfinałów, przez co zapowiadany bezpośredni pojedynek o tytuł Mistrza Polski pomiędzy Tarnackim i Zbroją nie doszedł niestety do skutku.

 

W półfinałach Sepp przegrał z Borchem 1-2, a Mesnil wygrał z Tarnackim również 2-1. W efekcie w meczu o 3 miejsce spotkali się Borch i Tarnacki, by po zaciętej walce lepszym okazał się Duńczyk 2-1. W dużym finale, po emocjach w  pierwszym wyścigu wygranym przez Mesnila, w drugim meczu fatalny błąd popełnił Sepp i po 3 karach został zdyskwalifikowany oddając zwycięstwo w regatach Francuzom.

 

Mistrzem Polski została po 5 latach przerwy załoga Przemka Tarnackiego w składzie Przemek Płóciennik, Jacek Przybylak i Bartek Bartnicki startująca jako Albert Riele Sailing Team. Srebrny medal zdobyła załoga KS Dobra Marina w składzie Patryk Zbroja, Maciej Gonerko, Marcin Zubrzycki i Adam Laskowski. Brąz trafił do młodzieżowej ekipy HRM Racing Team w składzie Igor Tarasiuk, Mateusz Błażejak, Jakub Padzik i Bartek Walencik.

 

 

Klasyfikacja końcowa:

Otwarte Mistrzostwa Polski w Match Racingu, Puchar Świata Grade 2:

1. Maxime Mesnil – Match In Black - Francja
2. Mati Sepp – Eesti Match Race Litt - Estonia

3.  Jeppe Rørholm Borch – Team Faraway - Dania
4. Przemysław Tarnacki – Albert Riele Sailing Team (1 – POL)

5. Emil Kjaer – Downhill Racing Team – Dania

6. Jelmer van Beek – Team Dutch Wave – Holandia

7. Patryk Zbroja – KS Dobra Marina Szczecin (2 – POL)

8. Igor Tarasiuk – HRM Racing Team (3 – POL)

9. Rafał Sawicki – GSC Yachting (4 – POL)

10. Szymon Szymik – Szymik Racing (5 – POL)

11. Krzysztof Małecki – HRM Racing (6 – POL)

12. Lorenz Muller – Bienne Voile - Szwajcaria

Regaty sędziowane były przez 9 osobową komisję sędziowską i arbitrów z Polski, Włoch, Szwecji, Rosji, Szwajcarii i Grecji.

Tagi: regaty, Przemysław Tarnacki
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 October

Z Southampton w rejs dookoła świata ze wschodu na zachód wystartował Chay Blyth na "British Steel"; po 292. dniach rejsu i opłynięciu Przylądka Horn ze wschodu na zachód, Blyth 6 sierpnia 1971 roku powrócił do Anglii.
wtorek, 20 października 1970
Odbyło się pierwsze po II wojnie zebranie Ligi Morskiej.
piątek, 20 października 1944
Zwodowano jacht "Farys" dla Erwina Webera, pierwszego polskiego żeglarza samotnika.
niedziela, 20 października 1935