TYP: a1

Prezydent Sopotu spotka się ze zwycięzcami regat SailBook Cup 2014

czwartek, 28 sierpnia 2014
Informacja prasowa | Ewa Górska
W piątek 29 sierpnia o godz. 15 w Urzędzie Miasta Sopotu odbędzie się spotkanie prezydenta miasta Jacka Karnowskiego ze zwycięzcami najdłuższych w Polsce długodystansowych regat morskich SailBook Cup.

Goodspeed

Na spotkaniu z panem prezydentem Jackiem Karnowskim obecni będą kapitanowie zwycięskich załóg we wszystkich grupach czyli Jacek Chabowski z „Polled 2”, Robert Niewiński z „Endorphine” oraz samotnik Michał Weselak z oldtimera „Wanda”. Z Prezydentem spotka się również kapitan jachtu „GoodSpeed” Łukasz Trzciński, w którego załodze znajdowała się polska aktorka Monika Kwiatkowska (znana z ról w „Układzie zamkniętym”, serialu „Dom”, ostatnio „Miasto 44”). „GoodSpeed” w regatach SailBook Cup popłynął w hołdzie powstańcom warszawskim. Przed startem Monika podsumowała: „Nasz cel to Visby, prawie 630MM tam i z powrotem (w zaokrągleniu) czyli każde dziesięć mil za jeden dzień powstania 70 lat temu”.

W trakcie spotkania zostanie wręczone główne trofeum regat - przechodnia nagroda regat SailBook Cup w klasie ORC. Jest nią autentyczny srebrny puchar z lat trzydziestych ubiegłego wieku.

trofeum, o ktore walcza zalogi SailBook Cup 2014
Trofeum, o które walczą załogi SailBook Cup
Regaty SailBook Cup odbyły się w dniach 19-27 lipca 2014 r. na trasie Sopot-Visby-Sopot. Jachty sklasyfikowane w trzech grupach miały do pokonania około 600 mil morskich. Tegoroczna edycja regat SailBook Cup była hołdem złożonym pionierom polskiego żeglarstwa morskiego, którzy osiemdziesiąt lat temu po raz pierwszy ścigali się na trasie do Visby. Były to pierwsze w historii polskiego żeglarstwa regaty na tak długiej trasie.

Ambasador regat: kpt. Zygfryd "Zyga" Perlicki, jeden z najwybitniejszych polskich żeglarzy, olimpijczyk z Kilonii, skipper jachtu "Copernicus" w regatach okołoziemskich Whitbread, wielokrotny mistrz Polski w klasach olimpijskich i morskich, doskonały sędzia żeglarski.
Organizatorzy: SailBook.pl, Pomorski Związek Żeglarski
Partnerzy: Gmina Miasto Sopot, Urząd Morski w Gdyni i Liga Morska i Rzeczna, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Sopocki Klub Żeglarski Ergo Hestia Sopot, Fundacja Helios, Jachtklub Stoczni Gdańskiej, Polski Klub Morski, Puchar Bałtyku Południowego, Navinord
Sponsorzy: Naftoport, Voith, Work Service, Navcomm, Seldén, ICOM, Aero-Vaerft, 3 Sails, Ocean Sails, Henri Lloyd, AlmaPress Księgarnia Morska
Patroni medialni: SSI Jerzy Kuliński, Radio Gdańsk, Tawerna Skipperów, Magazyn Prestiż, Magazyn W Ślizgu, Młody Elbląg, Nowyj Kaliningrad, Solovela, Batsaans
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 24 March

W Goraju urodził się kapitan Kazimierz Jurkiewicz, wieloletni komendant żaglowca "Dar Pomorza".
niedziela, 24 marca 1912
Ferdinand Laeisz zakłada w Hamburgu firmę żeglugową FL.
środa, 24 marca 1824
Z Portsmouth wyrusza "Pandora" - okręt pościgowy za buntownikami z "Bounty".
czwartek, 24 marca 1791
W Oporto urodził się Henryk Żeglarz.
czwartek, 24 marca 1394