TYP: a1

Pożegnaj ferie z Programem Edukacji Morskiej w Gdańsku

piątek, 31 stycznia 2014
Informacja prasowa
Program Edukacji MorskiejCzas zimowego odpoczynku w województwie pomorskim zbliża się ku końcowi, warto spędzić te ostatnie dni laby aktywnie, aby z zapasem energii rozpocząć drugi semestr roku szkolnego.

Wybór atrakcji, który przygotowały trójmiejskie instytucje jest bardzo szeroki. Badminton, tenis, hokej podwodny, to tylko część propozycji dla dzieci i młodzieży. Program Edukacji Morskiej w Gdańsku postanowił przełamać schemat mówiący, że żeglarstwo to sport sezonowy i zaprasza na zimowy piknik do Morskiego Przedszkola.

- Tak jak w każdej innej dyscyplinie, aby być w formie, trzeba ćwiczyć cały rok. Piknik to doskonała okazja szczególnie dla początkujących miłośników sportów wodnych, którzy powinni wykorzystać zimowy czas na utrwalanie wiedzy dotyczącej zasad bezpieczeństwa i ćwiczenia, dzięki którym w sezon żeglarski wkroczą jak najlepiej przygotowani – mówi Michał, sternik Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku.

Nie zabraknie także ciekawostek dla młodszych dzieci, które edukacyjny rejs na jachtach Programu mają jeszcze przed sobą. Każdy kto przyjdzie 31 stycznia do Morskiego Przedszkola przy ul. Rogalińskiej 17 w Gdańsku, będzie mógł przekonać się jak zmienia się skład wody podczas kolejnych etapów oczyszczania, samodzielnie wykonując badania za pomocą specjalistycznego sprzętu Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej!

W programie pikniku ponadto: zawody w przeciąganiu liny, kurs pierwszej pomocy, nauka wiązania węzłów i inne morskie atrakcje.

Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do udziału w zimowym pikniku żeglarskim, który odbędzie się 31 stycznia w Morskim Przedszkolu przy ul. Rogalińskiej 17 w Gdańsku. Startujemy o godzinie 14:00!

Zapraszają sternicy Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku!
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 July

Belg Jacques Rogge, w przeszłości znany finnista, uczestnik olimpiady i mistrzostw świata, został wybrany przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.
poniedziałek, 16 lipca 2001
Urodził się Mirek "Kowal" Kowalewski, znany polski szantymen.
sobota, 16 lipca 1955
W pierwszy rejs szkolny wypływa "Dar Pomorza".
środa, 16 lipca 1930
Wyruszył z Portsmouth w rejs dookoła świata Alec Rose na s/y "Lively Lady"; trasa prowadziła wokół Przylądka Dobrej Nadziei, Ocean Indyjski, wokół Przylądka Południowo-Wschodniego (Tasmania), Przylądka Horn, z powrotem do macierzystego portu.
niedziela, 16 lipca 1967
Urodził się Roald Amundsen, słynny norweski badacz polarny (zaginął bez wieści podczas lotu na Spitsbergen, spiesząc na pomoc Nobilemu, którego sterowiec "Italia" uległ katastrofie). Uczestniczył w słynnej wyprawie antarktycznej na statku "Belgica" (1897-
wtorek, 16 lipca 1872