TYP: a1

Pomorski sezon żeglarski zakończony

niedziela, 27 października 2013
Informacja prasowa

Fot. Tadeusz Lademann
Pomorski sezon żeglarski i motorowodny 2013 został wczoraj (tj. 26 października) oficjalnie zakończony. Uroczystość odbyła się o godz. 17 przed siedzibą Jacht Klubu Morskiego Gryf w Gdyni.

Imprezę rozpoczął półgodzinny występ Orkiestry Promenadowej z Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni pod przewodnictwem Grzegorza Karłowicza. Poprowadził zaś znany publicysta morski Aleksander Gosk.

Przybyłych na uroczystość gości, wśród których była m. in. Krystyna Chojnowska-Liskiewicz, pierwsza kobieta, która samotnie opłynęła jachtem świat, przywitał gospodarz miejsca, wicekomandor klubu Gryf, Jacek Wesołowski. Po nim w swoich wystąpieniach, sezon podsumowywali m.in. prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, Bogusław Witkowski, prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego, Jan Jakubowski, dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni, Andrzej Królikowski i wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdyni, Joanna Zielińska.

Ponieważ zakończenie sezonu połączone było z zakończeniem Roku Teligi i obchodów 85-lecia istnienia Gryfa, prezes POZŻ i wicekomandor klubu wręczyli zasłużonym wyróżnienia. Wśród nich znalazł się m.in. dyrektor Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku, Jerzy Litwin i budowniczy jachtu „Opty”, na którym Leonid Teliga jako pierwszy Polak w historii samotnie opłynął świat, Maciej Dowhyluk. Swoje wyróżnienia wręczył także prezes POZMiNW Jan Jakubowski.

Kulminacją wydarzenia była tradycyjna ceremonia opuszczenia bandery, przeprowadzona przez członków Gryfa. Po niej nastąpiło spotkanie żeglarskie w siedzibie klubu i znajdującej się w tym samym budynku Fundacji Helios.

Uroczystość uświetniła wystawa poświęcona działalności Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w mijającym sezonie.

Więcej na stronie: www.pozz.org.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 December

Pierwszy i najpopularniejszy zespół szantowy "Stare Dzwony" obchodził jubileusz 20. lecia działalności.
czwartek, 5 grudnia 2002
Kazimierz Jaworski "Kuba" na s/y "Spanielek" ukończył regaty Mini Trasat; płynąc samotnie pokonał dystans prawie pięciu tysięcy mil w czasie 42 dni i 6 godzin, zajmując na mecie 2. miejsce.
poniedziałek, 5 grudnia 1977
We Wrocławiu powołano do życia oddział Yacht Klubu Polski.
czwartek, 5 grudnia 1946