TYP: a1

"Pomeranki" w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku

czwartek, 23 kwietnia 2015
Informacja prasowa
W czwartek 23 kwietnia o godz. 18 w ramach "Kina pod Żaglami" zapraszamy do Ośrodka Kultury Morskiej w Gdańsku na „Pomeranki” - film o odżywającej tradycji kaszubskich łodzi z charakterystycznym żaglem.

Pomeranki

Pomeranki to niewielkie drewniane łodzie żaglowe, które kiedyś służyły mieszkańcom Półwyspu Helskiego do połowu ryb. Dziś wykorzystywane są przede wszystkim jako atrakcja turystyczna. Grupa pasjonatów, na czele z burmistrzem Jastarni Tyberiuszem Narkowiczem, stara się uratować je od zapomnienia. Zapraszamy na spotkanie, podczas którego o tym opowiedzą.

Na „Kino po żaglami” zapraszają Pomorski Związek Żeglarski oraz Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku. Projekcje odbywają się w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku przy ul. Tokarskiej 21/25 (wejście od Motławy i ul. Tokarskiej). WSTĘP WOLNY.
Tagi: Pomeranki, Kino pod Żaglami
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 24 May

W Southampton zakończyła się 7 edycja Whitbread Race; zwycięża "Ef Language".
niedziela, 24 maja 1998
Urodził się Zygmunt Choreń, kapitan jachtowy, regatowiec morski, uczestnik rejsu na "Otago" w regatach Whitbread Race i przede wszystkim projektant żaglowców; m.in. zaprojektował żaglowce "Pogoria", "Iskra", "Dar Młodzieży", "Kaliakra", "Oceania", "Gwarek
sobota, 24 maja 1941