TYP: a1

Polak drugi na Warnemunde Woche

wtorek, 16 lipca 2013
Informacja prasowa

Fot. Marek "Wilku" Wilczek
Międzynarodowa załoga Ocean Sails Team na jachcie Elliot 45 "BLAGODARNOST 2" ze sternikami Sergiem Pavlenko (Ost-West Yacht Club Kaliningrad) i Andrzejem Glebowem (YKP Gdynia) zajęła 2. miejsce w prestiżowych regatach Round Bornholm podczas 76. edycji Warnemunde Woche.


Andrzej Glebow (YKP Gdynia), drugi sternik w załodze Ocean Sails Team komentuje regaty: "Wyścig przebiegał w bardzo zmiennych warunkach wiatrowych, od zupełnej flauty po wiatr o sile do 24-26 węzłów. Duża część trasy była jak gra w szachy w wiatrem – popłynęliśmy, postaliśmy, znów popłynęliśmy ... Gdy wiatr się wzmógł udało nam się dogonić większe - 50, 60 stopowe jachty i regaty zaczęły się od początku. 15 mil przed metą zaczęło wiać ok. 24 węzły, musieliśmy więc założyć 1 ref i tak wjechaliśmy na metę. Zrobiliśmy w sumie ponad 340 mil i zajęło nam to 39 godz. 4 min." Udział załogi w Warnemunde Woche możliwy był m.in. dzięki pomocy firmy Ocean Sails i Eljacht.

Załoga Ocean Sails Team teraz przygotowywuje się do startu w bałtyckich regatach Nord Stream Race (wzdłuż gazociągu Nord Stream), które odbędą się 15 września.

Szczegółowe wyniki z regat Warnemunde Woche dostępne są na stronie: http://www.warnemuender-woche.com/Regatta/Ergebnisse-I-Results
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 June

Początek samotnej żeglugi Krzysztofa Baranowskiego w rejsie dookoła świata na s/y "Polonez" od Newport do Plymouth (25.05.1973 r.). Etap od Plymouth do Newport (17.07.1972 r.) był udziałem w Regatach Samotnych Żeglarzy, które Kapitan Krzysztof Baranowski
sobota, 17 czerwca 1972
Z Plymouth do Newport startują III regaty OSTAR z udziałem Krzysztofa Baranowskiego na s/y "Polonez", Teresy Remiszewskiej na s/y "Komodor" i Zbigniewa Puchalskiego na s/y "Miranda". Regaty wygrał Alain Colas na "Pen Duick IV".
sobota, 17 czerwca 1972