Międzynarodowa załoga Ocean Sails Team na jachcie Elliot 45 "BLAGODARNOST 2" ze sternikami Sergiem Pavlenko (Ost-West Yacht Club Kaliningrad) i Andrzejem Glebowem (YKP Gdynia) zajęła 2. miejsce w prestiżowych regatach Round Bornholm podczas 76. edycji Warnemunde Woche.
Andrzej Glebow (YKP Gdynia), drugi sternik w załodze Ocean Sails Team komentuje regaty: "Wyścig przebiegał w bardzo zmiennych warunkach wiatrowych, od zupełnej flauty po wiatr o sile do 24-26 węzłów. Duża część trasy była jak gra w szachy w wiatrem – popłynęliśmy, postaliśmy, znów popłynęliśmy ... Gdy wiatr się wzmógł udało nam się dogonić większe - 50, 60 stopowe jachty i regaty zaczęły się od początku. 15 mil przed metą zaczęło wiać ok. 24 węzły, musieliśmy więc założyć 1 ref i tak wjechaliśmy na metę. Zrobiliśmy w sumie ponad 340 mil i zajęło nam to 39 godz. 4 min." Udział załogi w Warnemunde Woche możliwy był m.in. dzięki pomocy firmy Ocean Sails i Eljacht.
Załoga Ocean Sails Team teraz przygotowywuje się do startu w bałtyckich regatach Nord Stream Race (wzdłuż gazociągu Nord Stream), które odbędą się 15 września.
Bruno Peyron na "Orange 2" bije rekord przejścia Atlantyku (2925 Mm w czasie 4 dni, 8 godzin, 23 minuty, 5 sekund).
czwartek, 6 lipca 2006
Francis Joyon bije na trimaranie "IDEC" rekord przejścia Atlantyku z czasem 6 dni, 4 godziny, 1 minuta, 5 sekund (2980 Mm).
środa, 6 lipca 2005
Wyruszył s/y "Generał Zaruski" pod dowództwem Kpt. Andrzeja Rościszewskiego; statek dotarł aż do Hornsundu i Zatoki Białych Niedźwiedzi, do polskiej stacji arktycznej. Rejs zakończył się 31.08.1975 r. w Gdyni.
niedziela, 6 lipca 1975
Z Hamilton na Bermudach wystartował do transatlantyckich regat z metą w Travemunde s/y "Komodor" pod dowództwem Kpt. Tadeusza Siwca; był to pierwszy start polskiego jachtu w regatach oceanicznych.
sobota, 6 lipca 1968
Na Morawach urodził się Richard Konkolski, żeglarz czechosłowacki, dwukrotny uczestnik wokółziemskich regat dookoła świata BOC Challenge.
wtorek, 6 lipca 1943
Zakończył rodzinny rejs dookoła świata na szkunerze "Sunbeam" Thomas Brassey; trasa o długości 37 000 Mm wiodła z Cowes przez Rio de Janeiro, Cieśninę Magellana, Tahiti, Honolulu, Colombo, Kanał Sueski, Gibraltar do Cowes.