Paweł Tarnowski zwycięzcą Pucharu Księżniczki Zofii

poniedziałek, 9 kwietnia 2018
Z mediów

Paweł Tarnowski zwyciężył w klasie RS:X podczas żeglarskiego Pucharu Księżniczki Zofii w Palma de Mallorca. To jego drugi z rzędu triumf w tej imprezie.

Na Majorce zakończyły się zmagania o Puchar Księżniczki Zofii. Najlepszym z Polaków okazał się Paweł Tarnowski, który zajął pierwsze miejsce w klasie RS:X. Najwyżej z naszych pozostałych windsurferów uplasował się Radosław Furmański (Dobrzyński Klub Żeglarski) - na dwudziestej lokacie.

W wyścigu medalowym RS:X kobiet wystartowały dwie Polki – Zofia Klepacka-Noceti (Legia Warszawa) i Kamila Smektała (YKP Warszawa). Klepacka niestety została zdyskwalifikowana i ukończyła regaty na szóstym miejscu. Kamila ostatecznie zajęła dziesiątą lokatę.

W klasie 49er Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (KS AZS AWFiS Gdańsk) zajęła piąte miejsce w klasyfikacji końcowej a Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (YKP Gdynia/SKŻ Ergo Hestia Sopot) zakończyli na szóstym miejscu.

W klasie 470 mężczyzn najlepiej popłynęli Marcin Urbański i Maciej Krusiec (OKŻ Olsztyn/MKS 2 Warszawa), zajmując 52. miejsce, a kobiet Antonina Marciniak i Hanna Dzik (Baza Mrągowo/YKP Gdynia) - były 24.

W klasie 49er FX Madeleine i Nadia Zielińskie (AZS UWM Olsztyn) zajęły 18. Na Finnie najlepszy z Polaków Mikołaj Lahn (UKŻ Wiking Toruń) ukończył Puchar Księżniczki Zofii na 20. pozycji. W Laser Standard Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia) był 49., a w Radialu Agata Barwińska (MOS SSW Iława) była 31.