TYP: a1

Paweł Tarnowski zwycięzcą Pucharu Księżniczki Zofii

poniedziałek, 9 kwietnia 2018
Z mediów

Paweł Tarnowski zwyciężył w klasie RS:X podczas żeglarskiego Pucharu Księżniczki Zofii w Palma de Mallorca. To jego drugi z rzędu triumf w tej imprezie.

Na Majorce zakończyły się zmagania o Puchar Księżniczki Zofii. Najlepszym z Polaków okazał się Paweł Tarnowski, który zajął pierwsze miejsce w klasie RS:X. Najwyżej z naszych pozostałych windsurferów uplasował się Radosław Furmański (Dobrzyński Klub Żeglarski) - na dwudziestej lokacie.

W wyścigu medalowym RS:X kobiet wystartowały dwie Polki – Zofia Klepacka-Noceti (Legia Warszawa) i Kamila Smektała (YKP Warszawa). Klepacka niestety została zdyskwalifikowana i ukończyła regaty na szóstym miejscu. Kamila ostatecznie zajęła dziesiątą lokatę.

W klasie 49er Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (KS AZS AWFiS Gdańsk) zajęła piąte miejsce w klasyfikacji końcowej a Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (YKP Gdynia/SKŻ Ergo Hestia Sopot) zakończyli na szóstym miejscu.

W klasie 470 mężczyzn najlepiej popłynęli Marcin Urbański i Maciej Krusiec (OKŻ Olsztyn/MKS 2 Warszawa), zajmując 52. miejsce, a kobiet Antonina Marciniak i Hanna Dzik (Baza Mrągowo/YKP Gdynia) - były 24.

W klasie 49er FX Madeleine i Nadia Zielińskie (AZS UWM Olsztyn) zajęły 18. Na Finnie najlepszy z Polaków Mikołaj Lahn (UKŻ Wiking Toruń) ukończył Puchar Księżniczki Zofii na 20. pozycji. W Laser Standard Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia) był 49., a w Radialu Agata Barwińska (MOS SSW Iława) była 31.

 

Tagi: Puchar Księżniczki Zofii, regaty, Paweł Tarnowski
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 lipca

Belg Jacques Rogge, w przeszłości znany finnista, uczestnik olimpiady i mistrzostw świata, został wybrany przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.
poniedziałek, 16 lipca 2001
Urodził się Mirek "Kowal" Kowalewski, znany polski szantymen.
sobota, 16 lipca 1955
W pierwszy rejs szkolny wypływa "Dar Pomorza".
środa, 16 lipca 1930
Wyruszył z Portsmouth w rejs dookoła świata Alec Rose na s/y "Lively Lady"; trasa prowadziła wokół Przylądka Dobrej Nadziei, Ocean Indyjski, wokół Przylądka Południowo-Wschodniego (Tasmania), Przylądka Horn, z powrotem do macierzystego portu.
niedziela, 16 lipca 1967
Urodził się Roald Amundsen, słynny norweski badacz polarny (zaginął bez wieści podczas lotu na Spitsbergen, spiesząc na pomoc Nobilemu, którego sterowiec "Italia" uległ katastrofie). Uczestniczył w słynnej wyprawie antarktycznej na statku "Belgica" (1897-
wtorek, 16 lipca 1872