TYP: a1

"Opowieści i pieśni z kubryku i wacht" po raz trzeci w Łodzi

wtorek, 15 stycznia 2013
Paweł Szymczak
Bardzo miło mi zaprosić Czytelników Tawerny Skipperów na kolejne, trzecie już „Opowieści i pieśni z kubryku i wacht”. Gościem specjalnym spotkania będzie pewnie bardzo dobrze znany członek Bractwa Wybrzeża - Mesy Kaprów Polskich, znakomity gawędziarz Andrzej Radomiński.

Jest reżyserem filmowym, dziennikarzem, twórcą filmów o tematyce podróżniczej i przyrodniczej, żeglarzem i uczestnikiem wielu rejsów, m.in. przez Atlantyk na jachcie "Spaniel 2" i na "Darze Młodzieży" do Japonii. Autor filmów "Gorycz zwycięstwa", "Port zaginionych okrętów", "Wyspa mgieł i sztormów" napisał również książki: "Okrakiem przez Atlantyk" i "W poszukiwaniu Conrada"... Posłuchamy jego wspomnień i wspólnie przypomnimy postać Władysława Wagnera, który jako pierwszy z polskich żeglarzy opłynął świat.

Andrzej Radomiński


"Opowieści i pieśni z kubryku i wacht" to próba stworzenia cyklicznej imprezy żeglarskiej w Łodzi, która być może pozwoli na integrację środowiska żeglarskiego, a nawet jeśli nie, to na pewno może być miłą odskocznią od szarej codzienności. Składają się one z dwóch części: oficjalnej w Łódzkim Domu Kultury, obejmującej prezentację na przewodni przeplataną koncertem szantowym oraz afterparty w jednym z pubów. Liczymy, że taka forma będzie alternatywą i da możliwość wyboru wszystkim, którzy do tej pory nie znaleźli swojego miejsca poza sezonem...

Dzięki uprzejmości członków zespołu znów będziemy mogli usłyszeć pieśni morskie, szanty, piosenki żeglarskie oraz tradycyjne melodie oparte na folklorze irlandzkim, szkockim i angielskim, grane kiedyś na pokładach wielkich żaglowców, w wykonaniu Czterech Refów. Zespół nieprzerwanie od 27 lat jest związany

Cztery Refy
z Łodzią. Jak zwykle nie zabraknie filmów, zdjęć i niespodzianek, a w przerwie będzie można nabyć płyty, zdobyć autografy oraz porozmawiać osobiście z muzykami.

Na najbliższe spotkanie z "morzem, Conradem i...kamerą" zapraszamy już 26 stycznia 2013 (sobota) o godz 17:00 do Łódzkiego Domu Kultury, ul. Traugutta 18, sala 221 (wstęp wolny). Więcej wiadomości można znaleźć na stronie lub profilu facebook. Organizatorem imprezy jest Fundacja Kubryk.

Paweł Szymczak
www.braciszek.pl

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 6 lipca

Bruno Peyron na "Orange 2" bije rekord przejścia Atlantyku (2925 Mm w czasie 4 dni, 8 godzin, 23 minuty, 5 sekund).
czwartek, 6 lipca 2006
Francis Joyon bije na trimaranie "IDEC" rekord przejścia Atlantyku z czasem 6 dni, 4 godziny, 1 minuta, 5 sekund (2980 Mm).
środa, 6 lipca 2005
Wyruszył s/y "Generał Zaruski" pod dowództwem Kpt. Andrzeja Rościszewskiego; statek dotarł aż do Hornsundu i Zatoki Białych Niedźwiedzi, do polskiej stacji arktycznej. Rejs zakończył się 31.08.1975 r. w Gdyni.
niedziela, 6 lipca 1975
Z Hamilton na Bermudach wystartował do transatlantyckich regat z metą w Travemunde s/y "Komodor" pod dowództwem Kpt. Tadeusza Siwca; był to pierwszy start polskiego jachtu w regatach oceanicznych.
sobota, 6 lipca 1968
Na Morawach urodził się Richard Konkolski, żeglarz czechosłowacki, dwukrotny uczestnik wokółziemskich regat dookoła świata BOC Challenge.
wtorek, 6 lipca 1943
Zakończył rodzinny rejs dookoła świata na szkunerze "Sunbeam" Thomas Brassey; trasa o długości 37 000 Mm wiodła z Cowes przez Rio de Janeiro, Cieśninę Magellana, Tahiti, Honolulu, Colombo, Kanał Sueski, Gibraltar do Cowes.
piątek, 6 lipca 1877