TYP: a1

Nowości i premiery na targach Boatshow 2011

środa, 26 października 2011
Informacja prasowa


Wystawcy powoli odkrywają karty i przekazują informacje o produktach, które będą eksponowane podczas Targów BOATSHOW. Zaprezentowane zostaną jak co roku najnowocześniejsze rozwiązania stosowane w przemyśle jachtowym.Wśród licznie prezentowanych jachtów żaglowych i motorowych, można będzie obejrzeć nowości specjalnie przygotowane na targi przez polskich producentów oraz importerów, m.in:
  • piękny jacht SHINE 30, którego producentem jest firma Fourth Yachts
  • jacht Sigma Active produkowany przez firmę MAWAMED
Zwolennicy koni mechanicznych będą mogli zapoznać się z łodziami motorowymi:
  • Coral 690 Sport Cruiser produkowanymi przez firmę Coral Yacht
  • Escapade 600 produkowanymi przez firmę Pegazus Augustów
  • QD 20,5 Cabin produkowanymi przez firmę Qingdao Waterwish Boat Manufacturing LTD
W ostatnich latach zwiększyło się zainteresowanie śródlądową turystyką motorowodną. Oczekiwania na tym polu zaspokoi między innymi firma „Pod Omegą”, która zaprezentuje barkę Omega – Buster 800M.

Każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie i uczestniczyć w wielu konkursach.

Więcej informacji: www.boatshow.plKONKURS!

Mamy dla was drugie zadanie konkursowe. Aby wygrać jedno z 3 podwójnych zaproszeń na targi Boatshow 2011, należy odpowiedzieć na pytanie: kto to jest skipper? Im ciekawsza odpowiedź, tym lepiej ;) Zapraszamy do udziału!

Konkurs trwa do 2.11.2011 do godziny 1200. Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres info@tawernaskipperow.pl.

Nagrodzone odpowiedzi:

Skipper? Na morzu to drugi po Bogu, odpowiada za wszystko, musi być nawigatorem, bosmanem, meteorologiem, mechanikiem, odpowiedzialnym strategiem i psychologiem dla swojej załogi, która może być zgrają szczurów lądowych nierzadko oddających nadmierny hołd Neptunowi, więc i umiejętność niespania przez czas długiego przelotu i kontrolowania tego co się z ludźmi i jachtem wtedy dzieje jest niezbędna. Na rozkołysanym pokładzie jest on dosłownie wszystkim po trochu! A po wejściu do portu wymęczony układa się w swojej koi, wyłącza stan czuwania i oddala się wreszcie do krainy snów, gdzie marzy o kolejnych żeglarskich wyprawach...

mag

Skipper to osoba z piękną duszą, pięknym umysłem i opalonym ciałem. Zazwyczaj spokojny, gdzieś tam zapatrzony w horyzont z rozwianą czuprynką i stylowymi okularkami na nosie. Raczej indywidualista, chodzi własnymi drogami, oryginalny w sposobie myślenia i postępowania. W swojej grupie jest liderem.

Anna Gałczyńska

Sternik
Który
Inicjuje
Podczas
Podróży
Element
Regat

Wojciech Augustyniak

Gratulujemy!

Trzecie i ostatnie zadanie konkursowe już jutro.

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 September

W Southamton wystartowała kolejna (ósma) edycja załogowych regat dookoła świata, tym razem pod nazwą The Volvo Ocean Race Round the World.
niedziela, 23 września 2001
W Łebie zakończył okołoziemski rejs Kapitan Krzysztof Baranowski na s/y "Lady B" (ex "Wojewoda Pomorski"); Kapitan Krzysztof Baranowski stał się tym samym pierwszym Polakiem, który dwukrotnie samotnie okrążył kulę ziemską pod żaglami.
sobota, 23 września 2000
Odbył się chrzest "Daru Przemyśla", na którym Henryk Jaskuła opłynął kulę ziemską w rejsie non stop.
czwartek, 23 września 1976
W Olsztynie powołano do życia oddział Yacht Klubu Polski.
poniedziałek, 23 września 1946
Sejm uchwalił ustawę o budowie portu w Gdyni.
sobota, 23 września 1922