TYP: a1

Nagroda im. Kapitana Leszka Wiktorowicza

czwartek, 4 stycznia 2018
Informacja prasowa

Rozpoczęło się przyjmowanie nominacji do siódmej edycji Nagrody im. Kapitana Leszka Wiktorowicza -  wybitnego człowieka morza, budowniczego i wieloletniego komendanta „Daru Młodzieży”, wychowawcy pokoleń polskich marynarzy.

Nagroda im. Kapitana Leszka Wiktorowicza została ustanowiona w celu uhonorowania wyjątkowych dokonań żeglarskich, osiągnięć w dziedzinie wychowania morskiego młodzieży lub kształtowania świadomości morskiej. Nagroda jest przyznawana za osiągnięcie w roku poprzednim.

Laureatem może być osoba fizyczna, grupa osób fizycznych, osoba prawna lub jednostka organizacyjna. Nagrodę przyznaje kapituła w składzie:

  • Mariusz Wiktorowicz, syn Kapitana
  • przedstawiciele Bractwa Kaphornowców
  • przedstawiciele Prezydenta Miasta Gdyni
  • przedstawiciel Press Club Polska

 

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej www.leszekwiktorowicz.pl  

Nagrodę stanowią medal oraz kwota pieniężna w wysokości dziesięciu tysięcy złotych. Kandydatury można zgłaszać do 15 stycznia 2018 r. Wyłonienie i ogłoszenie laureata nastąpi  26 stycznia 2018 r. w Gdyni, a wręczenie nagrody w marcu w Warszawie.

 

Dotychczasowymi laureatami Nagrody im. Kapitana Leszka Wiktorowicza zostali: kpt. Janusz Zbierajewski, kpt. Tomasz Ostrowski, kpt. Andrzej Drapella, kpt. Wojciech Maleika, kpt. Piotr Kuźniar, kpt. Maciej Sodkiewicz. 

Nagrodę Specjalną im. Kapitana Leszka Wiktorowicza otrzymali: red. Bohdan Sienkiewicz, inż. Zygmunt Choreń, oraz kpt. Aleksander Kaszowski.

 

Tagi: nagroda, Leszek Wiktorowicz
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 lipca

Wyruszyła śladem swojej poprzedniczki z 1957 r. (tratwa Nord) - tratwa "Nord-bis" z Kapitanem Andrzejem Urbańczykiem i zmieniającą się po drodze załogą. Po dotarciu do Gotlandii i 25 dniach żeglugi tratwa powróciła do Gdańska.
środa, 19 lipca 2006
W Gdyni rozpoczął się kolejny zlot żaglowców The Cutty Sark Tall Ship's Race.
sobota, 19 lipca 2003
Z przystani AKM w Gdańsku wyruszył niewielki (niecałe 8 m długości) jacht "Probus" z Kapitanem Jerzym Cołojewem z dwoma przyjaciółmi w rejs na Szetlandy, Wyspy Owcze; mały jacht powrócił do domu, po przebyciu około 2500 Mm w ciągu 777 godzin.
poniedziałek, 19 lipca 1971
Opuściło Świnoujście "Roztocze" z Kpt. Ziemowitem Barańskim, wychodząc w zakończony powodzeniem rejs na Wyspy Owcze.
poniedziałek, 19 lipca 1971