TYP: a1

Mistrzostwa Polski Katamaranów oraz regaty Sopot Finn Cup

poniedziałek, 10 sierpnia 2015
Informacja prasowa | Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO
W dniach 7-9 sierpnia 2015 odbyły się w Sopocie Mistrzostwa Polski Katamaranów oraz regaty Sopot Finn Cup. Startowało prawie 40 katamaranów z całej Polski, Danii i Hiszpanii. W klasie Finn wzięło udział 25 zawodników.

Sopot Finn Cup

Trzy wyścigi rozegrano przy słabym i kręcącym wietrze, a w trakcie pozostałych dochodził on nawet do 3B.

W klasie Finn zwyciężył Jeremi Zimny przed Piotrem Mazurem, przy remisie punktowym. Trzecie miejsce zajął Marek Jarocki.

W katamaranach w klasie Open i A-class rozdano medale Mistrzostw Polski. W klasie Open zwyciężyli Michał Surowiec i Karol Dołęga na katamaranie F-18, drugie miejsce zdobyli Jakub Sobala i Michał Kraskowski na F-20, a trzecie miejsce Seweryn Krajewski i Beata Krajewska na K20. W klasyfikacji Juniorów zwyciężyli Mateusz Gołaszewski i Karol Roman na F-18, drugie miejsce zdobyły Aleksandra Sroczyńska i Anna Świtajska na HC16, a trzecie Aleksandra Jędryczka i Tymon Pietrzak na TOPCAT K1 spi. W klasie Hobie Cat 16 wygrała załoga Aleksandra Sroczyńska i Anna Świtajska, drugie miejsce zajęli Tymoteusz Cierzan i Oskar Niemira, a trzecie Bartek Walencik i Wojciech Kaczmarek.

W A-class, w której startowali zawodnicy z europejskiej czołówki, wyścigi były pasjonujące. Wiele konstrukcji ma możliwość „latania” na foilach i sterach, co jest bardzo ekscytujące dla zawodników i dla widzów. Łódka, unosząc się cała w powietrzu, osiąga bardzo duże prędkości. Jednak gdy nie ma wiatru o wystarczającej sile do latania, jednostki te są trochę wolniejsze. Jakub Surowiec, zwycięzca w klasyfikacji generalnej i juniorów, w każdych warunkach radził sobie bardzo dobrze. Wygrał dwa wyścigi tak, jak zajmujący drugie miejsce Jacek Noetzel. Przy remisie punktowym zwyciężył Jakub Surowiec.

Trzecie miejsce generalnie i drugie w klasyfikacji juniorów zajął Marcin Badzio, zwycięzca jednego wyścigu. Czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej i trzecie miejsce w klasyfikacji juniorów wywalczył Marcin Kamiński, który bardzo dobrze zaprezentował się ostatniego dnia regat. W klasyfikacji master pierwsze miejsce zajął Jacek Noetzel, drugie – Marek Żebrowski, a trzecie Rafał Czepułkowski. W kategorii grand master zwyciężył Micky Todd z Hiszpanii, drugie miejsce zajął Frank Lavrsen z Danii, a trzecie Jarosław Bętkowski. W klasyfikacji Classic zwyciężył Andrzej Opoka.

Sędzią Głównym regat był Bartosz Gruszka, a organizatorem Klub Żeglarski UKS NAVIGO. Regaty odbyły się pod patronatem Miasta Sopotu i pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego.

Następne regaty dla A-class odbędą się w dniach 21-23 sierpnia br. Sopot A-class Cup będzie ostatnim sprawdzianem dla naszych zawodników przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się na początku września we Włoszech.

Pełne wyniki zobaczyć można na stronie internetowej.
Tagi: regaty, relacja, Sopot, katamaran, Finn
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 September

W Southamton wystartowała kolejna (ósma) edycja załogowych regat dookoła świata, tym razem pod nazwą The Volvo Ocean Race Round the World.
niedziela, 23 września 2001
W Łebie zakończył okołoziemski rejs Kapitan Krzysztof Baranowski na s/y "Lady B" (ex "Wojewoda Pomorski"); Kapitan Krzysztof Baranowski stał się tym samym pierwszym Polakiem, który dwukrotnie samotnie okrążył kulę ziemską pod żaglami.
sobota, 23 września 2000
Odbył się chrzest "Daru Przemyśla", na którym Henryk Jaskuła opłynął kulę ziemską w rejsie non stop.
czwartek, 23 września 1976
W Olsztynie powołano do życia oddział Yacht Klubu Polski.
poniedziałek, 23 września 1946
Sejm uchwalił ustawę o budowie portu w Gdyni.
sobota, 23 września 1922